5 powodów, dla których warto spędzić rodzinne wakacje w górach

Tuż przed okresem urlopowym wielu Polaków rozpoczyna ożywione dyskusje z domownikami na temat miejsca spędzenia tegorocznych wakacji. Odwieczny spór stawiający na szali wakacje nad morzem, na drugiej zaś wakacje w górach potrafi poróżnić członków rodziny. Dziś przekonamy Was, dlaczego warto postawić na drugą z tych opcji.

Powód pierwszy: zapierające dech w piersi widoki

Na co dzień mieszkańcy wielkich miast są stłoczeni na małej przestrzeni, a ich dzień kręci się głównie wokół pracy. Wokół obserwują tylko jadące szosą samochody, kolorowe witryny sklepów i szarówkę. Góry dostarczają miłej odmiany i imponujących widoków oraz izolacji od tłumu. Samotność z wyboru potrafi być bardzo regenerująca i krzepiąca. W górach można jej zaznać bez większych problemów.

Powód drugi: możliwości ruchu na świeżym powietrzu

Wyjazd w góry pozwala sprawdzić swoją kondycję fizyczną i przetestować hart ducha. Leżenie plackiem na plaży nie każdemu będzie dawać frajdę. Szybko może bowiem okazać się, że czas spędzony na ręczniku wśród oblężonej przez rzesze turystów plaży bardziej irytuje aniżeli odpręża. Warto pamiętać, że nie każdy też może się swobodnie opalać. Niektóre osoby są szczególnie narażone na wystąpienie nowotworu skóry – czy to z powodów genetycznych, przyjmowanych leków, czy to w wyniku posiadania na ciele licznych znamion i pieprzyków.

Powód trzeci: duży wybór aktywności

Ośrodki wczasowe prześcigają się w dostarczaniu swoim gościom coraz to nowych atrakcji. Wakacyjny wypoczynek można urozmaicić, decydując się z rodziną na zasmakowanie w kolarstwie górskim. W polskich kurortach można znaleźć specjalnie przygotowane do tego trasy. Równie ciekawym sposobem aktywnego wypoczynku możne być wspinaczka skałkowa, umożliwiająca odkrywanie z bliska górskiej fauny i flory. Dla miłośników spokojniejszych sposobów spędzenia wakacji pozostają piesze spacery i wędrówki po malowniczych leśnych ścieżkach. Podczas nich można wsłuchać się w odgłosy otaczającej nas przyrody, zaobserwować nowe gatunki ptaków, poleżeć na łące i popatrzeć w niebo.

Powód czwarty: atrakcje dla całej rodziny

W niektórych miejscowościach wypoczynkowych turyści mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych parków wspinaczkowych. Zajęcia odbywają się w koronach drzew, a zróżnicowany program jest dostosowany zarówno do potrzeb dzieci, jak i dorosłych.

Powód piąty: cisza i spokój

Zatłoczone plaże, pełne hałaśliwych turystów i rozbieganych dzieci, mogą nie sprzyjać odpoczynkowi i denerwować osoby, które nie przepadają za popularnymi kurortami. Ci, którzy wolą wypoczynek wśród zieleni, w spokoju i intymności, powinni wybrać pensjonaty w Górach Stołowych, w Tatrach czy Beskidach. Bogatą ofertę wypoczynkową można znaleźć na stronie www.ecotatry-hotel.pl/wakacje-w-gorach-oferta.

Do chodzenia po górach warto się solidnie przygotować. Większość z nas na co dzień wykonuje pracę siedzącą, toteż musi liczyć się z tym, że ma dość słabą kondycję. Na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem można poprawić sprawność, chodząc na spacery czy biegając.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *