A-cerumen – CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ KAŻDEGO DŹWIĘKU

Dlatego samodzielne oczyszczanie uszu przy pomocy preparatu A-cerumen jest możliwe w domu i nie wymaga wizyty u lekarza laryngologa. Dzięki swojej unikatowej formule, A-cerumen działa bardzo skutecznie, a zarazem niezwykle łagodnie, dlatego może być stosowany nawet u niemowląt i małych dzieci. Preparat otrzymał pozytywną opinię Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów, dzięki którym człowiek może odbierać i rozumieć otaczający go świat. Niezwykle istotna jest więc prawidłowa higiena uszu, która dotyczy nas wszystkich: dzieci, osób dorosłych i ludzi w podeszłym wieku. Lekarze laryngolodzy informują, że podczas badań przesiewowych słuchu u niemowląt w wieku 6-8 tygodni, około 20-25% dzieci zgłaszanych na wizytę wymaga oczyszczenia przewodu słuchowego zewnętrznego. Codzienna higiena uszu u starszych dzieci i osób dorosłych również pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często stosowane są patyczki higieniczne – nieskuteczne, a czasem również niebezpieczne w oczyszczaniu uszu. Skuteczną i bezpieczną metodą usuwania woskowiny z przewodów słuchowych jest regularne stosowanie nowoczesnego preparatu do higieny uszu – A-cerumen.

A-cerumen to jedyny preparat dostępny na rynku, który całkowicie usuwa zanieczyszczenia z przewodu słuchowego, bez konieczności płukania uszu i zapobiega ponownemu nagromadzeniu się woskowiny. A-cerumen jest zarazem tak prosty i łagodny w użyciu, że może bezpiecznie służyć codziennej higienie uszu dzieci i dorosłych, bez konieczności wizyty u lekarza laryngologa.

A-cerumen jest wodno-tłuszczową emulsją przeznaczoną do prawidłowego dbania o higienę uszu. Swoje skuteczne działanie A-cerumen zawdzięcza unikatowej formule, zwłaszcza aktywnym związkom, takim jak m.in.:

  • zhydrolizowany kolagen – substancja o doskonałych właściwościach oczyszczających, dobrze tolerowana przez skórę;
  • środki powierzchniowo czynne (np. koko-betaina, PEG 120 dioleinian metyloglukozy) o właściwościach nawilżających i spieniających, które działają łagodnie oczyszczająco;
  • trietanoloamina – która zapobiega pęcznieniu roztworu hydrolizatu oraz zapewnia doskonałą penetrację substancji czynnych w przewodzie słuchowym zewnętrznym.

Preparat A-cerumen:

  • całkowicie rozpuszcza woskowinę bez konieczności płukania uszu;
  • przy cotygodniowym stosowaniu zapobiega gromadzeniu się woskowiny;
  • dzięki stosunkowo gęstej konsystencji nie wylewa się z uszu;
  • posiada jednorazowe, higieniczne opakowanie;
  • małą ampułkę łatwo ogrzać w dłoni, co minimalizuje
  • nieprzyjemne doznania związane z aplikacją preparatu;
  • zawartość jednej ampułki starcza na oczyszczenie obu uszu.

Producent: Laboratoires Gilbert, Francja A-cerumen pomaga właściwie zadbać o słuch Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów, dzięki którym człowiek odbiera i rozumie otaczający go świat. Ucho ludzkie to niezwykle skomplikowane i delikatne „urządzenie”, które każdego dnia zapewnia nieprzerwaną komunikację z otaczającym światem. Zbudowane jest z trzech części: ucho zewnętrzne (małżowina uszna i przewód słuchowy zewnętrzny), ucho środkowe (trąbka słuchowa oraz jama bębenkowa z kosteczkami: młoteczkiem, kowadełkiem i strzemiączkiem) oraz ucho wewnętrzne (błędnik, zawierający receptory zmysłu równowagi i zmysł słuchu – narząd Cortiego).

Ucho – droga do tajemniczego świata dźwięków
Dźwięk w postaci fali akustycznej dochodzi jako drganie do małżowiny usznej, która kieruje je do przewodu słuchowego zewnętrznego, wprawiając w drgania błonę bębenkową, położoną pomiędzy uchem zewnętrznym a środkowym. W uchu środkowym następuje wzmocnienie sygnału, poprzez rezonans trzech kosteczek słuchowych. Odchodząca od ucha środkowego trąbka słuchowa wyrównuje ciśnienia akustyczne w uchu środkowym, chroniąc błonę bębenkową i owalną przed uszkodzeniami. Drgania ostatniej kosteczki słuchowej – strzemiączka, przylegającego do wejścia ucha wewnętrznego, wywołują ruch w kanale przedsionkowym i przestrzeni wewnątrz ślimaka. Wędrująca po całym ślimaku fala powoduje w skręconym kanale ślimaka słabe prądy wirowe, które poruszają rzęskami komórek nabłonkowych narządu Cortiego. Odkształcenia rzęsek drażnią mechanicznie komórki i impulsy z ucha trafiają do pola słuchowego w płacie skroniowym.

W praktyce poziom natężenia fal akustycznych mierzy się za pomocą umownych jednostek – decybeli (dB). Wartość natężenia dźwięku, powyżej której zaczynamy coś słyszeć, tzw. próg słyszenia, wynosi 0 dB. Praca młota pneumatycznego to hałas rzędu 110-120 dB, strzał lub wybuch petardy – 130 dB, a intensywny ruch uliczny nawet 90 dB! Maksymalne natężenie dźwięku wynosi 140 dB, powyżej tej granicy następuje uszkodzenie narządu Cortiego i ból staje się nie do zniesienia.

Odpowiednia higiena uszu – prosta i bezpieczna
Jak należy postępować, by móc w pełni cieszyć się każdym dźwiękiem? Przede wszystkim trzeba regularnie oczyszczać uszy z zalegającej woskowiny – naturalnej substancji, powstającej w zewnętrznym przewodzie słuchowym, złożonej z wydzieliny gruczołów woskowinowych, łojowych i potowych, a także złuszczonego naskórka, włosów i cząsteczek kurzu. Woskowina pełni w uchu trzy bardzo ważne funkcje: oczyszczającą, nawilżającą i osłonową, jednak jej zaleganie jest niewskazane, nie tylko ze względów estetycznych. Zbyt długie utrzymywanie się woskowiny lub jej niewłaściwe usuwanie, może w skrajnych przypadkach spowodować nawet uszkodzenie słuchu. Ten problem dotyczy wszystkich: dzieci, osób dorosłych, ludzi w podeszłym wieku, a nawet niemowląt. Laryngolodzy alarmują, że w badaniu przesiewowym słuchu u noworodków w wieku 6-8 tygodni, ok. 20-25% dzieci zgłaszanych na wizytę wymaga oczyszczenia przewodu słuchowego zewnętrznego. Higiena uszu u starszych dzieci i osób dorosłych również pozostawia wiele do życzenia. Bardzo wiele osób stosuje patyczki higieniczne, które są nieskuteczne w usuwaniu woskowiny, a ich nadużywanie może prowadzić do zaburzeń mechanizmu samooczyszczania ucha i, co się z tym wiąże, do poważnych powikłań słuchu. Woskowina uszna, jeśli nie jest regularnie usuwana, z czasem twardnieje, tworząc tzw. korek woskowinowy. Osoby cierpiące z powodu zalegania korka woskowinowego stanowią ponad 10% pacjentów, zgłaszających się na ostre dyżury laryngologiczne. Najczęściej stosowaną przez specjalistów metodą oczyszczania uszu jest ich płukanie wodą o temperaturze ciała, przy pomocy strzykawki o łagodnym końcu, zwanej popularnie „żanetą”. Takie działanie może jednak powodować poważne powikłania, m.in.: zapalenie ucha zewnętrznego i środkowego, perforacje błony bębenkowej, uraz przewodu słuchowego, ból i zawroty głowy oraz szum w uszach.

A-cerumen – by wyraźnie słyszeć każdy dźwięk Skuteczną i bezpieczną metodą samodzielnego oczyszczania przewodu słuchowego jest stosowanie preparatu, który nie tylko dokładnie usuwa zanieczyszczenia, lecz zapobiega ich ponownemu nagromadzeniu. A-cerumen w wygodnych, higienicznych ampułkach to jedyny preparat dostępny na polskim rynku, który całkowicie rozpuszcza zalegającą woskowinę i nie wymaga płukania uszu. Dzięki stosunkowo gęstej konsystencji A-cerumen nie wylewa się z uszu.

Stosowanie preparatu A-cerumen jest proste i bezpieczne, dlatego może służyć każdemu samodzielnej higienie uszu dorosłych, dzieci i niemowląt, bez konieczności wizyty u lekarza laryngologa. Sposób użycia preparatu A-cerumen jest bardzo łatwy i dlatego oczyszczanie uszu można przeprowadzić samodzielnie w domu:

  • ampułkę należy podgrzać w dłoniach do temperatury ciała, aby zminimalizować nieprzyjemne doznania związane z aplikacją preparatu
  • kilka kropli preparatu wpuścić do ucha (ucho można zatkać wacikiem)
  • po 15-30 minutach wpuścić do ucha kilka kropli soli fizjologicznej z ampułki ogrzanej
  • w dłoni lub zwykłej wody o temperaturze ciała i odczekać do samoistnego oczyszczenia przewodu słuchowego
  •  jeśli zaistnieje taka potrzeba, zabieg można powtórzyć następnego dnia
  • w celu uniknięcia ponownego gromadzenia się woskowiny w przewodzie słuchowym zewnętrznym, należy stosować preparat A-cerumen co najmniej raz w tygodniu
  • Uwaga! Aby uniknąć podrażnienia, nie należy wprowadzać dozownika zbyt głęboko do kanału słuchowego zewnętrznego (szczególnie u niemowląt i małych dzieci)

Badania naukowe, przeprowadzone w Zakładzie Audiologii, Foniatrii i Laryngologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” wykazały wysoką skuteczność preparatu A-cerumen w oczyszczaniu uszu. Niemal we wszystkich przypadkach woskowinę udało się usunąć już po pierwszym zastosowaniu preparatu. A-cerumen okazał się skuteczny nawet w przypadkach najtrudniejszych do usunięcia korków woskowinowo-naskórkowych. Badania udowodniły nie tylko jego skuteczność, ale również bezpieczeństwo stosowania, dzięki specjalnej, łagodnej formule. Po stosowaniu preparatu A-cerumen badania nie wykazały występowania żadnych powikłań. Preparat uzyskał pozytywną opinię Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, gdyż może być stosowany w higienie uszu nie tylko dorosłych, ale także niemowląt i dzieci. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest perforacja błony bębenkowej, przewlekły stan zapalny ucha środkowego i przewodu słuchowego oraz bolesność ucha.

Preparat A-cerumen:

  • całkowicie rozpuszcza woskowinę bez konieczności płukania uszu;
  • przy cotygodniowym stosowaniu zapobiega gromadzeniu się woskowiny;
  • dzięki stosunkowo gęstej konsystencji nie wylewa się z uszu;
  • posiada jednorazowe, higieniczne opakowanie;
  • małą ampułkę łatwo ogrzać w dłoni, co minimalizuje
  • nieprzyjemne doznania związane z aplikacją preparatu;
  • zawartość jednej ampułki starcza na oczyszczenie obu uszu.

A-cerumen jest dostępny wyłącznie w aptekach, bez recepty.
 

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *