Sucha jest moja skóra
Z problemem suchej skóry borykamy się coraz częściej niezależnie od wieku. Latem jesteśmy szczególnie narażeni na promienie słoneczne, suche powietrze, silny wiatr, zmiany temperatur. Dodatkowe czynniki, które wysuszają skórę to między innymi: częsty kontakt  z wodą, stosowanie silnych środków myjących, palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska, klimatyzacja czy opalanie się w solarium. Przez to skóra traci swoje naturalne składniki i możliwość regeneracji. Pierwsze objawy nadmiernego wysuszenia skóry to: utrata sprężystości, szorstkość, pieczenie skóry oraz łatwe uleganie podrażnieniom. Kiedy zaobserwujemy takie objawy, starajmy się jak najszybciej przynieść ulgę skórze i odpowiednio o nią zadbać.

Słońce i woda – przyjaciele czy wrogowie naszej skóry?
Woda i słońce to czynniki, które najbardziej oddziałają na naszą skórą. Jednakże powinnyśmy korzystać z ich dóbr z umiarem. Woda jest podstawowym składnikiem, z jakiego składa się nasz organizm. Jej picie jest bardzo ważne, jednak długa kąpiel jest niewskazana dla skóry. Lepiej wziąć szybki prysznic niż długo siedzieć w wannie, ponieważ kąpiel dłuższa  niż dziesięć minut zwiększa utratę wody z organizmu. Nawet tak błahe czynności jak chociażby wycieranie ciała po kąpieli są jednak bardzo ważne.

Powinniśmy, więc używać miękkiego ręcznika, którym nie należy zbyt mocno pocierać ciała, tylko delikatnie je osuszać i pozwolić, aby nadmiar wody został wchłonięty przez skórę. Po każdej kąpieli zarówno domowej, jak i tej w morzu czy w jeziorze bardzo ważne jest nawilżanie.

Dlatego po nich warto wklepywać w ciało odpowiednie kremy i balsamy, takie jak np. balsam do ciała Alantan Plus produkowany przez Zakłady Farmaceutyczne „UNIA". Doskonale nadaje się on do codziennej pielęgnacji ciała zwłaszcza po kąpieli. Dzięki zawartym substancjom łagodzącym: alantoinie, d-panthenolu (witaminy B5) i bisabololu (substancji czynnej rumianku), preparat łagodzi wszelkie podrażnienia skóry i nawilża ją przywracając naturalny odczyn. Jego dużą zaletą jest to, że jest bardzo delikatny, dobrze się wchłania i nadaje skórze elastyczność.

Z kolei działanie promieni słonecznych, na które jesteśmy narażeni podczas wypoczynku nad morzem czy w górach, również bardzo wpływa na wysuszanie się skóry. Chociaż słońce nadaje skórze piękny brązowy kolor, musimy jej dostarczyć odpowiednie nawilżenie, aby nie zaczęła łuszczyć się i pękać. Dlatego po słonecznych kąpielach powinniśmy również stosować balsam Alantan Plus, gdyż dzięki niemu skóra będzie odpowiednio nawilżona  i elastyczna, a opalenizna dłużej będzie lśnić pięknym blaskiem.


Nawilżanie zewnętrzne i wewnętrzne

Sucha skóra wymaga stałego nawilżania. Najlepiej służą temu preparaty łagodne  i bezpieczne, takie jak balsam Alantan Plus, które nie tylko nawilżą, ale i zregenerują wrażliwy naskórek. Kosmetyki takie tworzą na skórze tzw. film ochronny, który nie pozwala wyparować wodzie, znajdującej się w naskórku, co wydłuża ich działanie i poprawia wygląd skóry na długie godziny.

alantan plus balsam

Jednak nawilżanie skóry nie powinno ograniczać się tylko do zewnętrznej pielęgnacji. Aby osiągnąć lepsze efekty, wiele zależy również od wewnętrznego nawilżania organizmu  i odpowiedniej diety. Pamiętajmy zatem, aby codziennie wypijać przynajmniej dwa litry wody  mineralnej. A dietę uzupełnić o kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, C i E, które uszczelniają  naskórek i dodają naszej skórze jędrności. Możemy uzupełniać zapotrzebowanie organizmu na te składniki spożywając m.in. pestki dyni, oliwę z oliwek, orzechy oraz warzywa i owoce.

Dzięki tym wewnętrznym zabiegom, jak i przede wszystkim regularnej pielęgnacji nawet bardzo sucha skóra zacznie odzyskiwać elastyczność i zdrowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *