Inne podejścia do macierzyństwa i szybki powrót do aktywności zawodowej młodych mam zmusza do udoskonalania technik zarządzania domem, kreując kobietę na "współczesnego menadżera rodziny". Często powrót do pracy po okresie urlopu wychowawczego jest niemożliwy, bo nasze miejsce zostało zajęte przez innego pracownika, a mama  zajmując się dzieckiem nie miała możliwości na własne dokształcanie zawodowe.  Agencja SynergJA wraz z Centrum Stary Browar i fundacją OŚKA przygotowuje w Poznaniu  nietuzinkowe wydarzenie edukacyjne skierowane do młodych mam.

Podczas wykładów mamy i przyszłe mamy będą mogły poszerzyć swoja wiedzę z zakresu opieki nad maluchem, rozwoju fizycznego, psychicznego, zajęć w szkole rodzenia, zajęć jogi i pływania, wziąć udział w próbnej lekcji języka angielskiego metodą Hellen Doron czy poćwiczyć z maluchami jogę. Każda Pani będzie mogła także zasięgnąć wielu informacji o tym, jak wrócić do pracy po okresie urlopu wychowawczego, jakie ma szanse na bezpłatne dokształcanie zawodowe, ale także jaki wózek dla dziecka wybrać i jak przygotować samochód do długich podróży z maluchem. Całość odbędzie się w miłej i kameralnej atmosferze Słodowni Starego Browaru, gdzie Panie będą mogły wymienić się doświadczeniami w wychowywaniu dziecka, ale także porozmawiać, wypić kawę i herbatę podczas gdy dzieci będą bawić się w specjalnie zorganizowanej dla nich przestrzeni pod opieką profesjonalnych opiekunek.

AKADEMIA NOWOCZESNEJ MAMY POZNAŃ 2006
Impreza odbędzie się w Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu STARY BROWAR, Słodownia, poziom +2, dnia 27.05.2006 (sobota).

Przestrzeń Słodowni podzielona na obszary:
– Strefa Ducha
– Strefa Ciała
– Strefa Wiedzy
– Strefa Grzechu

Grupa docelowa organizowanej akcji to dojrzałe kobiety – mamy lub przyszłe mamy, prowadzące gospodarstwa domowe, aktywne zawodowo, wykształcone, otwarte na świat i zmiany społeczno – kulturowe. Kobieta jako "24-godzinny manager domu".

Cel/założenie
Organizacja specjalistycznych warsztatów i wykładów dla współczesnej matki.
Zapewnienie doskonałej, kameralnej i ciepłej atmosfery. Opieka nad dziećmi ewentualnie zorganizowanie czasu ojcom i dzieciom w kompleksach kulturalnych i rekreacyjnych Poznania. Możliwość otrzymania materiałów informacyjnych o produktach uczestników programu, prezentacja produktów na miejscu, ewentualne próbki, testery

Przesłanie:
Mama – menadżer rodziny. Zaakcentowanie roli matki w aspekcie społecznym, jako wychowawcę, mentora, pedagoga, ale także menadżera borykającego się na co dzień z trudnościami na wielu płaszczyznach, oraz wymagającego ciągłego dokształcania w kontekście edukacji specjalistycznej, sfery emocjonalnej, fizycznej, duchowej a także zawodowej.


Opis przedsięwzięcia:

Wykłady: krótkie i praktyczne prelekcje, warsztaty prowadzone przez specjalistów z zakresu: nauk medycznych, kosmetyki, nauki języka obcego, jogi, gospodarowania czasem, edukacji, i inne.

Zapewnienie opieki dzieciom: profesjonalne opiekunki partnera akcji. Sala z kolumną: wydzielone pomieszczenie przeznaczone do opieki nad dziećmi – wyposażone w kojce, zabawki edukacyjne uczestników akcji.

Wejściówki dla tatusiów z dziećmi do miejsc rozrywki Poznania, w celu zapewnienia mamom wolnego czasu.

Realizacją spotkania zajmie się Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu STARY BROWAR, Agencja SynergJA.

Akademia Nowoczesnej Mamy
27 maja 2006 – program prelekcji
 

11.00
Stary Browar, Fundacja Rodzić Po Ludzku, Agencja Synergja
Otwarcie akcji przez Ambasaroda Akademii – Dominikę Kulczyk Lubomirską, zaproszenie do aktywnego udziału w Akademii, rozpoczęcie ciągłej akcji Miejsce Nowoczesnej Mamy

11.10-11.30
Pływalnia Fregata
Oswajanie dzieci z wodą i nauczanie pływania – różne poziomy zaawansowania, związane z oswojeniem z wodą, nauczaniem podstawowych umiejętności poruszania się w środowisku wodnym oraz nauczaniem sportowej techniki pływania
 

11.35-11.55
Anna Wawrzyniak-Strzelińska – Studio Zdrowia Dbamy o Mamy 
Nie przesiedź ciąży na kanapie, czyli o gimnastyce dla przyszłych mam i nie tylko, jak dbać o siebie w trakcie ciąży – ruch, odżywianie, zabawa. „Mum Klub”-spotkania mam w ciekawym towarzystwie, zaproszenie do sklepu z odzieżą ciążową.
 

12.00-12.20
Jolanta K. Żytkiewicz – executive coach, doradca w biznesie i trener rozwoju osobistego, Generalny Dyrektor firmy KBŚCH.
Zabawa w życiu dziecka i dorosłego – nakierowanie uwagi Mam na ważność zabawy w życiu dziecka. Istota rozwoju w równowadze, nauczenie umiejętności zachowań w: grze, zabawie, przygodzie, jako elementów życia. Przygotowane do życia z punktu widzenia samodzielności i odpowiedzialności za siebie w przyszłości.

12.25-12.55
Halina Kustosz Redaktor Naczelna portalu „kobiety.pl”, właścicielka Kancelarii Doradztwa Europejskiego
Wykorzystaj szanse i podnoś kwalifikacje. szkolenia z zakresu nowych technologii zakończonych certyfikatem ze stażem z wynagrodzeniem, prowadzonym przez specjalistów z Instytutu Maszyn Matematycznych i Polskiej Akademii Nauk, adresowane do kobiet zatrudnionych w sektorze MŚP (firmach do 250 osób) na lub po urlopie wychowawczym (do 2 lat)

13.00-13.15
Przedstawiciel firm Bebe-Jou, Ouinny
Moje pierwsze cztery kółka – jak wybrać odpowiedni wózek dla dziecka? Jakie nowości proponują nam producenci? Profesjonalna pomoc w doborze wózka.

13.20-13.40
Multikino 
Alternatywna forma seansu kinowego – Multibaby kino, Kino na obcasach, Urodziny w Multikinie

13.45-14.05
Szkoła Języka Angielskiego – Hellen Doron Early Engklish
Przybliżenie metody nauczania Helen Doron Early English, która oparta jest oparta jest na naturalnym sposobie przyswajania własnego języka ojczystego. Dodatkowo co godzinę pokazowe lekcje dla mam z dziećmi.

14.05-14.25
Centrum Jogi Marii Stróżyk
Powrót do pełnej aktywności i sprawności fizycznej po okresie ciąży. Wpływ jogi na kształtowanie samopoczucia, zdrowia i figury. Zajęcia jogi dla dzieci – wpływ jogi na organizm dziecka.

14.30-15.00
Centrum Medyczne LIM
Przybliżenie idei szkoły rodzenia. Zajęcia w szkole rodzenia jako najlepsza forma przygotowania mamy do trudnego okresu porodu i połogu. Indywidualne konsultacje przedstawiciela firmy.

15.05-15.20
Przedstawiciel firm Bebe-Jou, Ouinny
Najnowsze trendy meblarskie w projektowaniu pokoju dla dziecka oraz wyposażeniu przestrzeni malucha.
 

15.25-15.45
Jolanta K. Żytkiewicz – executive coach, doradca w biznesie i trener rozwoju osobistego, Generalny Dyrektor firmy KBŚCH.
Rozwój duchowy dziecka. – podkreślanie wszystkich aspektów życia dziecka z punktu widzenia spełnienia się malucha i jego rozwoju.. Wskazanie istotnych cyklów rozwoju dziecka i rodziny

15.50-16.10
Przedstawiciel firmy Opel Szpot
Samochód dla mamy – niezbędny element życia czy kosztowny gadżet? Czym kierować się przy wyborze samochodu dla mamy? Jak przygotować samochód do jazdy z dzieckiem?

16.15-16.35
Wyższa Szkoła Banlkowa
„Matka, 14-godzinny menadżer domu” – szkolenie w zakresie rozwoju umiejętności gospodarowania czasem

16.40-16.55
Groty Solne GALOS
Wpływ mikroklimatu morskiego na prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka i mamy. Pomoc w leczeniu wielu schorzeń – terapeutyczne seanse przy zastosowaniu kojącej muzykoterapii

17.00

 

Zakończenie Akcji

Dodatkowo:
Godzina: 13.30, 14.30, 15.30, Sala z Kolumną
Piętnastominutowe pokazy jogi dla dzieci w wykonaniu Joanny Jakubik-Hajdukiewicz, instruktora rekreacji ruchowej z wieloletnim doświadczeniem, autorki książki ,,Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania”

Godzina: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 – Słodownia, poziom 2+
Piętnastominutowe pokazy zastosowania metody nauczania języka angielskiego Hellen Doron w praktyce – zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy i lingwiści

Akademia Nowoczesnej Mamy ma charakter społeczny, a docelowo planowane jest rozwinięcie akcji na inne rejony Polski oraz kontynuowanie jej w kolejnych latach.
www.anm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *