APAP dla Dzieci – bezpieczny sposób na walkę z bólem i gorączką

Osoba podająca dziecku preparat powinna nie tylko pilnować, aby nie przedawkować leku, ale również dołożyć wszelkich starań, aby moment zażycia leku przez dziecko był dla niego jak najmniej nieprzyjemny. W przypadku małych dzieci aplikacja leku jest dodatkowo utrudniona. Mali pacjenci często nie chcą połknąć niesmacznej tabletki, a niemowlęta naturalnym odruchem wypluwają podawany syrop. Dlatego tak ważne jest dostosowanie formy leku do wieku dziecka, co zapewni bezpieczne i skuteczne leczenie.

Należy wierzyć dzieciom. Jeśli mówią, że je boli, to naprawdę tak jest. Jeżeli robią wrażenie, że cierpią, to cierpią naprawdę. Trudności z rozpoznaniem przyczyny bólu u dzieci w wieku niemowlęcym budzą często niepokój u rodziców. Jednak specjaliści przypominają, że zniesienie cierpienia z powodu bólu nie tylko daje dyskomfort funkcjonowania, ale przyspiesza proces leczenia, ma także pozytywny wpływ na stan psychiczny i emocjonalny dziecka.

Małym dzieciom zaleca się w zasadzie tylko leki w postaci płynnej, najchętniej w możliwie najmniejszej objętości. Dlatego dla niemowląt najlepsze są krople do podawania doustnego, gdzie należna dawka leku znajduje się w minimalnej objętości. Umożliwia to skuteczne podanie leku i zmniejsza znacznie ryzyko zachłyśnięcia. W zwalczaniu bólu czy tez gorączki u nieco starszych dzieci można stosować syrop – ważne aby miał dobry smak, bo wtedy dziecko chętniej przyjmuje lek.

APAP dla Dzieci – bezpieczny sposób na walkę z bólem i gorączką

APAP Dzieci jest jedynym na polskim rynku środkiem przeciwbólowym dla dzieci dostępnym zarówno w postaci kropli, jak i zawiesiny o owocowym smaku. Dzięki temu każdy rodzic może dostosować formę leku do wieku swojego dziecka.

U najmłodszych dzieci powinniśmy dobierać leki w takich stężeniach, by konieczna do podania dawka była zawarta w minimalnej objętości. Dlatego zalecane są preparaty w kroplach do stosowania doustnego. APAP dla Dzieci w postaci kropli doustnych wyposażony jest w specjalny aplikator umożliwiający precyzyjne dawkowanie środka. Przy jego użyciu można odmierzyć właściwą porcję leku, umieszczając ją bezpośrednio w buzi dziecka. Zastosowanie takiego rozwiązania zabezpiecza przed przedawkowaniem substancji, dzięki czemu leczenie każdego małego pacjenta jest jeszcze bezpieczniejsze.

APAP dla Dzieci w zawiesinie zaopatrzony jest natomiast w tzw. bezpieczną nakrętkę, która posiada specjalne zabezpieczenie przed odkręceniem. Dzięki temu nie dopuszczamy do przypadkowego kontaktu dziecka z lekiem. Owocowy smak preparatu zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych momentów namawiania dziecka do połknięcia niesmacznego lekarstwa. Do opakowania dołączona jest również praktyczna miarka z podziałką.

APAP dla Dzieci – dawkowanie:
Dawkowanie leków u dzieci musi być bardziej precyzyjne niż u ludzi dorosłych. Jest to związane z różnie postępującym rozwojem fizycznym, czyli tempem wzrostu i przybywania na wadze. Dzieci roczne mogą różnić się od siebie nawet o 50% pod względem masy ciała. Większość leków wymaga więc dokładnego policzenia dawki na kilogram masy ciała, tak by były one skuteczne i bezpieczne. Ponieważ dzieci rosną szybko, a na szczęście nie chorują tak często, to prawie przy każdym epizodzie gorączki musi być weryfikowana dawka tego leku. Dla uproszczenia warto zapamiętać, że jednorazowa doustna dawka paracetamolu zawartego np. w APAP dla Dzieci nie powinna przekraczać 10 mg/kg aktualnej masy ciała dziecka. Tę dawkę wolno rodzicom powtarzać bez porozumienia z lekarzem najczęściej co 6 godzin, maksymalnie przez 2-3 doby. Jeśli nadal gorączka wzrasta konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Bezpieczeństwo i skuteczność:
APAP dla Dzieci, dzięki zawartości paracetamolu, łączy w sobie skuteczność działania z wysokim stopniem bezpieczeństwa. Jego aktywnym składnikiem jest paracetamol, dzięki czemu lek ten może być podawany dzieciom już od 3. miesiąca życia. APAP dla Dzieci skutecznie zwalcza różnego rodzaju bóle – szczególnie bóle głowy, bóle pourazowe, bóle po zabiegach operacyjnych, czy ból związany z ząbkowaniem. Lek ten wykazuje również działanie przeciwgorączkowe w przebiegu infekcji wirusowych i bakteryjnych, chorób zakaźnych wieku dziecięcego (np. ospa wietrzna, świnka, odra, różyczka) oraz odczynów poszczepiennych.

APAP dla Dzieci – skład:

  • APAP zawiesina doustna dla dzieci – substancja czynna: paracetamol 160 mg/5 ml
  • APAP krople dla niemowląt i dzieci – 1 ml kropli zawiera 100 mg paracetamolu

APAP dla Dzieci – sugerowane ceny:

  • APAP krople dla niemowląt i dzieci – 15ml – w cenie ok. 12,30 PLN
  • APAP zawiesina doustna dla dzieci – 120ml – w cenie ok. 12,80 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *