BIO GEN jest firmą świadczącą usługi na terenie Polski jak i poza jej granicami w skład których wchodzą badania na ustalenie ojcostwa oraz diagnostyka mikrośladowa na udowodnienie zdrady.

Wszystkie nasze badania przeprowadzane są w renomowanym atestowanym polskim laboratorium genetycznym Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie z którym współpracujemy od wielu lat.

Laboratorium posiada prestiżowy certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Genetyki Sądowej (International Society for Forensic Genetics) wielokrotnie przyznawany naszemu laboratorium od wielu lat.

Jako jedyni w Polsce badamy (w zależności od potrzeb) od 11-stu do 41 niekodujących układów genomu ludzkiego z możliwością badania polimorfizmu chromosomu Y oraz mtDNA.

W szczególnie trudnych przypadkach istnieje także możliwość przeprowadzenia badania w oparciu o analizę układów VNTR metodą RFLP (analiza jedno- i/lub wielopunktowa).

Wszystkie analizy wykonujemy dwukrotnie, przez dwa niezależne zespoły eksperckie. Następnie dokonujemy weryfikacji wyników i wydajemy Państwu opinię wraz z wynikiem badania. Pobieranie materiału do badań ojcostwa i pokrewieństwa. Oferujemy Państwu Zestaw do Samodzielnego Pobierania Materiału, którym w sposób łatwy i nieinwazyjny pobiorą Państwo materiał od siebie i dziecka.

Materiałem do badania jest wymaz z błony śluzowej policzka, który można pobrać samemu, bez konieczności wizyty w laboratorium, w sposób bardzo prosty i nieinwazyjny, można go bezpiecznie stosować nawet u niemowląt.

Mikroślady
Mikroślady T-OMW i T-OMK (włosy z cebulkami, sucha plama krwi). Badanie można wykonać używając wyrwanego wraz z cebulką włosa lub z suchej plamy krwi od dziecka. Od domniemanego ojca możliwy jest wymaz z wewnętrznej strony policzka lub sucha plama krwi.

Mikroślady T-OMS (smoczek, szczoteczka do zębów, guma do żucia, grzebień, pośliniony znaczek pocztowy) od badanego dziecka i wymaz z wewnętrznej strony policzka lub sucha plama krwi od domniemanego ojca.

Diagnostyka mikrośladowa na udowodnienie zdrady. Oferujemy Państwu dwa zestawy badań mikrośladowych.

T-MPZ – Test genetyczny na udowodnienie zdrady (pełny)
Badanie obejmuje analizę bielizny kobiecej bądź prześcieradła z wyizolowaniem profilu genetycznego znajdującego się w kobiecej wydzielinie oraz porównanie tego profilu z innym materiałem genetycznym.

T-MNZ – Test genetyczny na udowodnienie zdrady (niepełny)
Badanie obejmuje analizę bielizny kobiecej bądź przecieradła i stwierdzenie czy w kobiecej wydzielinie znajduje się męskie nasienie.

Wykaz badań na ustalenie ojcostwa:
(T-S) – badaniom poddaje się dziecko, matka i domniemany ojciec do celów sądowych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-SE) – badanie ekspresowe do celów sądowych. Badaniom poddaje się dziecko, matka i domniemany ojciec (analiza trwa 10 dni roboczych). Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-OMW) – badanie mikrośladowe (włosy z cebulkami) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-OMK) – badanie mikrośladowe (sucha plama krwi) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-OMKN) – badanie mikrośladowe (sucha plama krwi) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 18 niekodujących układów.

(T-OMS) – badanie mikrośladowe (smoczek, szczoteczka do zębów, guma do żucia, grzebień, pośliniony znaczek pocztowy) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-OME) – badanie mikrośladowe ekspresowe, badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych.
Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-OE) – badanie ekspresowe na ustalenie ojcostwa do celów prywatnych.(10 dni roboczych od momentu otrzymania materiału do analizy). Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-02/03/krew/wymaz) – badaniom poddają się dziecko i domniemany ojciec lub dziecko, matka i domniemany ojciec z pobraniem krwi lub wymazu w laboratorium do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-O3P) – badaniom poddaje się dziecko, obowiązkowo matka i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza 11 niekodujących układów. Potwierdzenie ojcostwa wynosi P>0,999 a wykluczenie ojcostwa 100%.

(T-O3) – badaniom poddaje się dziecko, matka i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-O2) – badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-O2N) -badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 18 niekodujących układów.

(T-OD) – badanie każdej osoby dodatkowej do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(Ekspertyza) – Doradztwo i opiniowanie w sprawach spornego ojcostwa i identyfikacji osobników na indywidualne zlecenie adwokatów lub osób prywatnych. Usługa obejmuje koszt pracy biegłego w konkretnej sprawie, w tym wydanie pisemnej opinii lub ekspertyzy.

(Doradztwo) – Doradztwo w sprawach spornego ojcostwa i identyfikacji osobników na indywidualne zlecenie osób prywatnych.

Usługa obejmuje koszt doradztwa w zakresie przeprowadzenia badań genetycznych w konkretnej sprawie, w tym wydanie pisemnej lub ustnej opinii.

Badanie do celów sądowych (T-S)
Jeśli wyniki badań miałyby zostać wykorzystane w procesach o ustalenie, zaprzeczenie lub wykluczenie ojcostwa oraz do innych celów dowodowych prosimy o kontakt telefoniczny, gdyż w takim wypadku materiał do badania (krew, wymaz z policzka u małych dzieci), musi być pobrany przez upoważnionego pracownika laboratorium i poprzedzony sporządzeniem specjalnego, szczegółowego protokołu.

W takim badaniu muszą uczestniczyć prawni opiekunowie dziecka wraz ze swoimi dowodami osobistymi oraz badane dziecko.

W jaki sposób jest to możliwe?
Każda komórka naszego ciała zawiera materiał genetyczny zapisany w kwasie dezoksyrybonukleinowym (DNA). Materiał genetyczny dziecka pochodzi w połowie od ojca i od matki, dlatego analizując wybrane fragmenty DNA dziecka, matki oraz ojca, możemy ustalić stopień pokrewieństwa.

Wyniki testów umożliwiają wykluczenie ojcostwa z całkowitą 100% pewnością lub też jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością rzędu 0,999999999, przy założeniu że matka i domniemany ojciec nie są ze sobą spokrewnieni.

Możliwe jest również przeprowadzenie testów bez udziału matki (materiał genetyczny tylko dziecka i domniemanego ojca), w tym przypadku wykluczenie ojcostwa również wynosi 100%, a potwierdzenie ojcostwa jest rzędu 0,999999. Istnieje niewielka możliwość wyniku nie rozstrzygającego.

Przy badaniu podstawowym T-03P badaniom poddają się dziecko, domniemany ojciec i obowiązkowo matka dziecka. Analizowane jest 11 niekodujących układów. W tym przypadku wykluczenie ojcostwa wynosi 100% a potwierdzenie ojcostwa jest rzędu 0,999.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *