Przeprowdzane przez niego badanie dowiodły, iż dzieci noszone płaczą mniej, ponieważ tworzy się silniejsza więź z matką a przez to znacznie wzrasta ich poczucie bezpieczeństwa. Dr Sears potwierdza także swoim doświadczeniem, badania innych naukowców, że dzieci noszone i otoczone czułością wyrastają na osoby bardziej pewne siebie, mają lepszy słuch i rozwijają lepszą świadomość przestrzeni ze względu na to, że są w ciągłym ruchu.

Dlatego cudownie jest zabierać Dziecko ze sobą na wyprawy małe i wielkie – pokazywać mu piękno świata już od pierwszych dni życia.

Ale każda wyprawa z Dzieckiem to nie lada wyczyn…
Najwygodniejszym rozwiązaniem do noszenia dziecka od 1 dnia życia do 2 a nawet 3 roku życia jest chusta. Tak noszone były dzieci przez najstarsze ludzkie plemiona – Majów, Inków, Balijczyków. W taki sposób noszone są dzieci na każdym kontynencie.

W Polsce pojawiły się produkty firmy BabyBean – chusty Fasolki w 3 modelach, dopasowane do różnych potrzeb Maluszków i różnych charakterów ich Mam.

Chusty przydają się za każdym razem kiedy nosisz dziecko na rękach przez dłuższy czas. Mogą one zastąpić spacerówkę, fotelik bujany, kojec, plastikowe nosidło oraz (absolutnie nie w samochodzie!) wiele fotelików samochodowych, których rodzice często używają jako nosidełek czy bujaków. Chusta jest ogromnie przydatna także do opieki nad dziećmi nieco większymi, które już samodzielnie chodzą, ale ich małe nóżki nie wytrzymują jeszcze długich dystansów. Wtedy doskonale sprawdza się pozycja „Na biodrze”, kiedy Dziecko wygodnie opasa nogami biodro Mamy i podtrzymywane jest przez Fasolkę.

Różne rodzaje podróżowania:
w góry i na piknik
Każdy, kto podjął wyzwanie wędrówki po górach z Maleństwem wie, że nie jest to łatwe. Niesienie na rękach Niemowlaczka może być bardzo uciążliwe.  Małe nóżki, które już samodzielnie chodzą także bardzo szybko się męczą. Trasa nie zawsze jest przygotowana na jazdę wózkiem, a pchanie nawet najlżejszego modelu pod górę znacznie zmniejsza przyjemność wędrówki.

W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się chusta do noszenia Dziecka. Niemowlę leży sobie w chuście, kołysząc się delikatnie i słysząc przyspieszony rytm bicia serca Mamy lub Taty. A większe Dziecko co jakiś czas wskoczyć może do Fasolki nie obciążając kręgosłupa rodziców i pozostawiając wolne ręce do pokazywania niezwykle pięknych drzew czy kolorowych kwiatów. Na pikniku możemy swobodnie rozmawiaćz przyjaciółmi delektując się chłodnym napojem tuląc Maleństwo do piersi.

W Pociągu i na lotnisku dziecko jest na rękach Mamy, bezpiecznie chronione przed nadmiarem bodźców zewnętrznych i nie ukrywajmy… także brudem. Pozostają nam wolne ręce na bagaż lub choćby na okazanie biletu. Fasolka to doskonałe rozwiązanie dla podróżujących Mam ze swoimi Bobasami. Przy zakupie chusty warto zwrócić uwagę na pochodzenie materiałów i atesty, szczególnie atest antyalergiczny i dokumentujący bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą Dziecka. To ogromnie ważne nie tylko w podróży.

Pamiętajmy: z Maleństwem w Fasolce nie możemy biegać, ani jeździć na rowerze i trzymamy się z daleka od gorących napojów. Fasolka BabyBean nie zastępuje fotelika samochodowego w samochodzie.

Czym Fasolka różni się od typowego nosidełka?
"Fasolki szczególnie polecam dla Dzieci do 2 roku życia, których stawy biodrowe nie są do końca wykształcone. Przy dłuższej wędrówce w tradycyjnym nosidełku należy zwrócić uwagę na ewentualny ucisk naczyń krwionośnych w pachwinach. W przypadku chust BabyBean to zagrożenie zostało zupełnie wyeliminowane. Pamiętajmy zawsze o tym, że tak jak dla nas długie przebywanie w jednej pozycji jest bardzo męczące, tak i nasze Maleństwa potrzebują co jakiś czas zmienić ułożenie, poruszać się, poprostu "rozprostować kości”, Bartosz Burcon, fizjoterapeuta.

Każda z Fasolek firmy BabyBean jest wyjątkowo prosta w użyciu i naturalna. Nie posiada klamr, które mogłyby się rozpiąć w niespodziewanej sytuacji. Pozwala przyjmować anatomicznie naturalne pozycje Dziecka. A co ogromnie ważne nie ingeruje w niewykształcone jeszcze do końca stawy biodrowe Maluszka i nie uciska naczyń krwionośnych w okolicach pachwin. Główka dziecka w Fasolce do czasu, kiedy nie trzyma jej zupełnie samodzielnie jest otulona i podtrzymywana materiałem. Chusta jest doskonała dla dzieci od pierwszego dnia życia do dwóch, a czasami trzech lat. Kupując Fasolkę – mamy wspaniałe nosidełko na 2, 3 lata wspólnego podróżowania przez życie.

Więcej na www.fasolka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *