Szuka twojego towarzystwa

Proponuje spotkania pod każdym pretekstem i ma mnóstwo pomysłów: kino, kolacja, spacer. Doskonale się z tobą czuje i stara się, abyś i ty się świetnie bawiła.

Dzwoni do ciebie

To dobry znak, nawet jeśli rozmowa trwa kilka minut. Twoje szanse rosną, gdy dzwoni tylko po to, by usłyszeć twój głos i dowiedzieć się jak mija dzień.

Jest punktualny

Nie spóźnia się na randki mimo korków, nawału pracy czy awarii samochodu. A jeśli przychodzi na miejsce spotkania nawet pół godziny przed umówionym terminem, to znak, że bardzo chciał cię znowu zobaczyć.

Poświęca ci uwagę

Nie tylko patrząc w oczy czy przytakując. Chodzi o to, że naprawdę cię słucha. Choć opowiadałaś mu jakąś historię miesiąc temu, on nadal ją pamięta. Nieważne czy chodziło o twojego ukochanego psa z dzieciństwa czy perypetie najlepszej przyjaciółki. Potrafi nawiązać do wcześniej prowadzonej rozmowy, stara się zrozumieć kobiecy punkt widzenia i dzieli się swoimi opiniami.

Robi użytek z informacji, które mu przekazujesz

Wspomniałaś, że uwielbiasz białe róże? On białą różę przynosi na kolejne spotkanie. Mówiłaś, że lubisz pączki z nadzieniem o smaku ajerkoniaku? Takie dostajesz. Nie zaprasza cię do kina na film wojenny, bo mówiłaś, że ich nie cierpisz.

Pozwala ci na kaprysy

I lubi spełniać twoje zachcianki. Nie żałuje pieniędzy, by zaprosić cię na kolację w drogiej restauracji, bo wie, że o tym marzysz. Cierpliwie znosi twoje wahania nastrojów. Byliście umówieni na spacer, ale mówisz mu, że wolisz zostać w domu przed telewizorem? Zostajecie!

Dba o ciebie

Gdy widzi, że jest ci zimno, oddaje ci sweter. Jeśli wspomnisz, że jesteś głodna, szuka miejsca gdzie można coś zjeść.

Okazuje ci względy

Podaje ci płaszcz w szatni, puszcza przodem w drzwiach, odsuwa krzesło, abyś mogła usiąść. Najpierw tobie otwiera drzwi samochodu, nawet jeśli ma centralny zamek sterowany pilotem. Chce zrobić na tobie dobre wrażenie i okazać szacunek.

Nie unika bliskich Ci ludzi

Chce w ich oczach wypaść jak najlepiej. Wiedząc, że są dla ciebie ważni, próbuje się z nimi zaprzyjaźnić. Wizytę u twoich rodziców traktuje bardzo poważnie. Podobnie zachowuje się, kiedy przedstawia cię swoim najbliższym.

Przygotowuje się do spotkań z tobą

Jest zawsze zadbany i starannie ubrany. Kiedy zaprasza cię do siebie – mieszkanie jest posprzątane, a on od progu pyta, czego się napijesz, co zjesz.

NIE DAJ SIĘ ZWIEŚC!!! – na tropie kłamczucha

Spóźnił się, ale twierdzi, że musiał zostać dłużej w pracy? Uparcie powtarza, że nowe opony kosztowały "tyle, co nic"? Jak się przekonać czy cię nie oszukuje?

  • Kłamca ma skłonność do starannego dobierania słów. Sama zauważysz czy mówi swobodnie, czy też zastanawia się nad każdym zdaniem.
  • Jeśli ma coś do ukrycia, będzie unikał twojego wzroku. Zacznie się np. nerwowo bawić długopisem.
  • Na konkretnie zadane pytanie udzieli ogólnikowych, wymijających odpowiedzi.
  • Poprosi o odłożenie rozmowy na później, bo nagle przypomni sobie np. o odkręconym kranie.
  • Zacznie obsypywać cię prezentami, kupi kwiaty bez okazji, chociaż wcześniej tego nie robił. Tak będzie chciał uśpić swoje poczucie winy.

Źródło: Tina Nr 38 – 15 września 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *