Biegasz zimą? – Chroń się przed smogiem!

Coraz większa ilość osób w naszym kraju – czy to pod wpływem mody, czy wzrostu świadomości – wybiera aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Bieganie, spacery czy jazda na rowerze, to tylko niektóre dyscypliny sportu, które pokochali Polacy. I nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że przyszło nam uprawiać sport w najbardziej zanieczyszczonym kraju Unii Europejskiej.

Wszechobecny smog doskwiera nam nie tylko zimą i nie jest już wyłącznie domeną największych metropolii. Właśnie dlatego, wiele osób decyduje się, by biegać lub jeździć na rowerze w specjalnej masce. Sprawdź, jakie korzyści daje maska antysmogowa do uprawiania sportu.

Maski antysmogowe dla aktywnych

O ile negatywny wpływ smogu i zanieczyszczeń na nasz układ oddechowy, serce czy inne narządy jest powszechnie znany i nie podlega dyskusji, o tyle wciąż niewiele mówi się od spadku wydolności i problemach z utrzymaniem optymalnej dyspozycji sportowej, w mocno zanieczyszczonym środowisku. Dym z kominów, spaliny, papierosy, alergeny – wszystko to negatywnie wpływa na naszą wydolność i skutecznie uniemożliwia osiąganie lepszych wyników. Jednocześnie, bieganie lub inna forma treningu na powietrzu, zamiast wspomagać nasze zdrowie – najzwyczajniej nas trują. Nie trzeba jednak rezygnować z ulubionych form aktywności. Ratunkiem będzie profesjonalna maska antysmogowa dla sportowców.

Jak wybrać maskę antysmogową do uprawiania sportu?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów i modeli masek antysmogowych i przeciwpyłowych. Wśród nich, na specjalną uwagę zasługują te, które dedykowane są osobom aktywnie uprawiającym sport na świeżym powietrzu. Po pierwsze dlatego, że chronią nas przed wdychaniem szkodliwych pyłów PM10 oraz PM2,5, jak również alergenów, czy niebezpiecznych związków chemicznych. Po drugie – maska sportowa, dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji przepuszcza znacznie większą ilość powietrza, co jest kluczowe przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Dostarczenie większych ilości tlenu do naszego organizmu pozwala trenować efektywniej i osiągać lepsze wyniki. Jednocześnie, tlen sprzyja lepszej regeneracji mięśni. Właśnie dlatego, warto wybierać maski z filtrem HEPA, stanowiące alternatywę dla tradycyjnych masek węglowych. Badania pokazują, że maski tego typu przepuszczają nawet do 40% więcej powietrza, a dzięki właściwemu dopasowaniu do twarzy, dają biegaczom i rowerzystom gwarancję doskonałej szczelności.

Nie wiesz, które maski antysmogowe zapewnią najlepszą ochronę przed zanieczyszczeniem? Wejdź na www.maski-antysmogowe.net i sprawdź profesjonalny ranking masek antysmogowych, dedykowanych różnym aktywnościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *