Keratynowe prostowanie włosów – skuteczny sposób na zniszczone włosy

Prostowanie i odżywianie włosów za pomocą keratyny to jeden z najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Znany jest również jako brazylijskie prostowanie włosów, za sprawą wymagających potrzeb Brazylijek, których ciemne, gęste włosy są wyjątkowo narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Skoro kobiety o urodzie latynoskiej potrafią zachować piękne, lśniące i zdrowe włosy, dla nas również nie będzie to przeszkodą. Na czym polega keratynowe prostowanie włosów i jakie daje efekty?

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratyna to białko, czyli naturalny budulec włosa, który odpowiada za sprężystość, elastyczność i odpowiednie nawilżenie włosów. Z wiekiem włókna keratynowe ulegają osłabieniu, co negatywnie odbija się na kondycji włosów. Keratynowe prostowanie włosów polega na wprowadzeniu keratyny w głąb włosa za pomocą specjalnej prostownicy nagrzanej do 230 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura umożliwia otwarcie łusek i odbudowę ubytków struktury włosa, dzięki preparatom keratynowym. Łuski w ciągu 30 minut powoli zamykają się, a keratyna zostaje utwardzona. Przez 2-3 dni nie należy moczyć włosów, związywać ani spinać. Ze względu na to, że włosy będą przez ten czas wyglądać na nieświeże, warto zabieg przeprowadzić przed weekendem. Efektem są odżywione i lśniące włosy.

Kto powinien zdecydować się na taki zabieg?

Brazylijskie prostowanie włosów są polecane kobietom po trwałej ondulacji, rozjaśnianiu oraz nieprawidłowo przeprowadzonych zabiegach fryzjerskich, czego efektem są puszące się i łamliwe włosy. Duży wpływ na kondycję włosów mają niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak silne słońce i mróz. Po zabiegu włosy nie tracą swojej wilgoci i nie są podatne na warunki pogodowe, podczas deszczu nie puszą się, nie skręcają i nie plączą. Aby przedłużyć efekty zabiegu nie należy myć włosów szamponem z zawartością silikonów oraz zrezygnować z produktów do stylizacji z alkoholem, który silnie wysusza włosy i skórę głowy.

Efekty keratynowego prostowania włosów

Należy pamiętać, że konsekwencją zabiegu jest całkowite wyprostowanie włosów, co jest bardzo często pożądane przez kobiety, szczególnie o długich włosach. Stają się lśniące, sprężyste, głęboko odżywione i bardziej podatne na układanie. Miłośniczki kręconych i falowanych włosów mogą wybrać inne zabiegi pielęgnacyjne, które podkreślą skręt włosa, ale ich nie wyprostują.

Podczas wyboru zabiegu, warto kierować się zaleceniami fryzjera, który dobierze najlepszą metodę. Jednym z salonów fryzjerskich oferujących między innymi keratynowe prostowanie włosów jest J’adore Instytut w Krakowie, w którym styliści fryzur niezależnie od kondycji, gęstości i długości włosów przeprowadzą metamorfozę, która doda pewności siebie wszystkim kobietom. Sprawdź ofertę salonu na stronie http://jadoreinstytut.com/keratynowe-prostowanie-wlosow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *