Wraz z tym rozwojem idzie jednak w parze coraz większa konkurencja między przewoźnikami, objawiająca się nie tylko atrakcyjnością dostępnych połączeń, ale także niemałymi różnicami w cenach biletów. Te zaś można kupić albo bezpośrednio u przewoźnika, albo korzystając ze specjalnych serwisów internetowych, które oferują zakup biletów samolotowych po atrakcyjnych i korzystnych cenach.

Ogromną zaletą takich stron jest ich uniwersalność (dostępne są oferty różnych firm lotniczych), konkretność (znajdziemy tam wyłącznie tanie bilety lotnicze) oraz bardzo łatwy dostęp do poszczególnych ofert (bilety możemy kupić w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie, wystarczy połączenie z Internetem). Pozytywną cechą jest również intuicyjność oraz przydatność tego typu systemów dla osób, które niekoniecznie chcą stać w kolejkach na lotniskach i marnować przy tym swój czas lub męczyć się z procesem ręcznej odprawy. Warto też wspomnieć, że kupno biletu za pośrednictwem Internetu często wiąże się z możliwością skorzystania z bardzo atrakcyjnej promocji, zazwyczaj niedostępnej w żadnym innym miejscu. Rosnąca z roku na rok liczba osób korzystających właśnie z internetowej formy zakupu biletów lotniczych – prostej, przyjemnej i intuicyjnej – wskazuje na coraz większą świadomość klientów co do tego, jakie niesie ona za sobą korzyści.

Chociaż sama idea została zapoczątkowana na Zachodzie, głównie w amerykańskich liniach lotniczych, to niezwykle szybko i bez większych problemów przyjęła się także w Polsce. Obecnie bilety lotnicze sprzedawane za pomocą stron www dostępne są w naszym kraju nie tylko na rejsy międzynarodowe, ale także na połączenia wewnętrzne, organizowane między lotniskami zlokalizowanymi na terenie Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *