Ludzie od wieków starają się robić coś więcej niż praca, zajmowanie się domem i dziećmi oraz powolna egzystencja. To właśnie pasje i zainteresowania pchały ludzi do aktywności, rozwijania siebie, kształtowania rzeczywistości. To idea postępu i wpływania na otaczający świat. Prawdziwymi szczęściarzami są ci, którzy ze swojej pasji potrafili uczynić pracę. Inwestycje poczynione w przedmioty, aukcje, nieruchomości czy biżuterię często są udane, ale dla wielu ludzi prawdziwym wyzwaniem jest poszukiwanie antyków.

Moda na dzieła sztuki

Kolekcjonowanie dzieł sztuki, przedmiotów z przeszłością, mebli to zajęcie, które wymaga nie tylko cierpliwości, wiedzy, ale przede wszystkim nakładów finansowych. Dlatego na tego typu pasje mogą sobie pozwolić ludzie, którzy mają kapitał i są w stanie go zainwestować. Specjaliści odradzają pomysły, by brać kredyt na zakup antyków. Takie nietypowe hobby wiąże się z ciężką pracą – trzeba się znać na tym, co warto kupić i ile trzeba zapłacić, by doprowadzić przedmiot do dawnej świetności. Poza tym (i to chyba jest najważniejsze) najpierw trzeba ten upragniony przedmiot znaleźć – na aukcjach internetowych, targach staroci, od prywatnych kolekcjonerów. Takie polowanie może być ogromną przygodą.

Auto z historią

Podobnie rzecz się ma z zakupem samochodu zabytkowego. Znalezienie perełki, która nie tylko pięknie wygląda, ale również jest „na chodzie” to wielka satysfakcja. Oprócz niewątpliwej przyjemności z jazdy to okazja do majsterkowania, polerowania, wyjazdów na zloty miłośników zabytkowych aut lub na rodzinne wyprawy za miasto. Taki samochód przykuwa uwagę, sprawia, że wyróżniamy się z szarego tłumu i jest doskonałą inwestycją. O ile się odpowiednio o nią zadba. Amatorzy klasycznych aut wiedzą, że wymagają one specjalnego traktowania, dbania o części i dedykowanych materiałów eksploatacyjnych. Trzeba również pamiętać o ubezpieczeniu takiego pojazdu. Dedykowana polisa classic car insurance zabezpieczy użytkowników samochodu, a odszkodowanie pomoże doprowadzić auto do dawnej świetności. Przy tak wymagającym pojeździe to bardzo istotne.

Przy zakupie polisy warto spojrzeć na to, by była ona dedykowana samochodom zabytkowym. Taki typ ubezpieczenia posiada bowiem specjalne udogodnienia. Otrzymamy odszkodowane nawet, jeśli nasz samochód ulegnie zniszczeniu w garażu, podczas wypożyczenia czy też na zlocie starych aut. Takich udogodnień zwykłe polisy nie posiadają. Jeśli zainwestowałeś w zabytek i troszczysz się o jego dobry stan, pamiętaj, że to od ciebie zależy, jak długo jeszcze będzie tak doskonale wyglądał.

Jeden komentarz

  1. Auto ze zdjęcia boooskie. Sam jestem fanem retro gadżetów, buty retro i podobne oldskulowe dodatki 🙂
    Każdemu potrzeba jest pasja, nawet drobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *