Chociaż wakacje wielkimi krokami zbliżają się do końca, ruch turystyczny w Polsce nadal kwitnie. Wiele rodzin postanowiło odłożyć urlop na przełom sierpnia i września, chcąc tym sposobem uniknąć nadmiernego tłoku. Główne ośrodki turystyczne spodziewają się jednak wzmożonego ruchu aż do końca września. Gdzie w takim razie wyjechać z rodziną bez zabukowanych miesiące wcześniej terminów?

city-break-poznan

Dobrym rozwiązaniem może być popularny na zachodzie City Break – czyli szybki wakacyjny wypad do dużego miasta. Ta forma spędzania wakacji jest coraz częściej wybierana również przez Polaków. Jest to godna uwagi alternatywa do klasycznych wypadów nad morze czy w góry. Szczególnie dobrze sprawdza się właśnie w okresie szczytowego ruchu w miejscowościach turystycznych. Zatłoczone nadmorskie kurorty czy miejscowości górskie nie sprzyjają wartościowemu wypoczynkowi. Bardziej luźne w okresie letnim duże miasta mogą okazać się o wiele lepszym miejscem do zregenerowania sił.

Jednym z miejsc najczęściej wybieranych na szybkie wakacje jest Poznań

Znana głównie jako centrum biznesowe stolica wielkopolski przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów z kraju i zagranicy. Liczne atrakcje turystyczne i wydarzenia kulturalne sprawiają, że nie sposób się tu nudzić. Życie poznaniaków i przyjezdnych przez całe lato animują liczne stowarzyszenia kulturalne, które prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych pomysłów na wartościowe spędzanie wolnego czasu. Od przeglądów kina alternatywnego, przez festiwale teatralne, organizowane cyklicznie koncerty, spotkania tematyczne aż po imprezy plenerowe i pikniki rodzinne. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Poznań jest również znany z licznych knajp i restauracji rozlokowanych zarówno w ścisłym centrum jak i pozostałych dzielnicach. Pośród malowniczych kamieniczek znajdziemy zarówno niewielkie bary, lodziarnie czy pizzerie jak i wykwintne restauracje czy klimatyczne bary. Okoliczne knajpy często organizują wspólnie festiwale smaków danego rodzaju kuchni, dzięki którym można w przystępnej cenie zapoznać się z daniami z różnych zakątków świata.

Poznań posiada również bogate zaplecze noclegowe. W zależności od preferowanego standardu już w samym centrum znajdziemy mnogość miejsc, w których w komfortowych warunkach odpoczniemy z całą rodziną. Przykładem może być IBB Andersia Hotel w Poznaniu zlokalizowana w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajduje się znane centrum biznesu i sztuki Stary Browar, zaś krótki spacer deptakiem zaprowadzi nas prosto na Stary Rynek. Hotel znajduje się blisko dworca oraz przystanków komunikacji miejskiej. Dzięki tak dogodnej lokalizacji cały Poznań jest na wyciągnięcie ręki.

Jeśli za wakacyjne plany zabraliście się za późno, by znaleźć dogodną ofertę wśród klasyków polskiej turystyki, lub po prostu chcemy spróbować czegoś innego, warto rozważyć wypoczynek w dużym mieście. Bez znaczenia czy będzie to Poznań, Warszawa czy Kraków, na pewno będziecie się dobrze bawić. W odróżnieniu od miejscowości turystycznych duże ośrodki miejskie oferują niezliczenie dużą liczbę atrakcji i aktywności dla całej rodziny. City Break to świetny pomysł na niezapomniane wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *