Skrzynia ogrodowa to zgrabne połączenie funkcjonalności i stylu, które idealnie wtapia się w zieloną przestrzeń.

Skrzynie ogrodowe dostępne w sklepach zazwyczaj imitują drewno lub naturalny rattan, mają różne kształty i kolory, a łączy je wielofunkcyjność i klasyczny wygląd. Pięknie wkomponowują się w każdy ogród, dodając mu odrobiny tajemniczości. Jednak, choć skrzynia może stanowić ciekawą ozdobę, dekorowanie ogrodu nie jest jej główną funkcją. Jak można się łatwo domyślić, jest nią przechowywanie wszelkiego rodzaju przedmiotów w ogrodzie, ale również na tarasie, balkonie czy patio.

2

Na zdjęciu: skrzynia ogrodowa z tworzywa sztucznego.

Fot. Sklep internetowy Ogrodosfera

Co można trzymać w skrzyni?

Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się meble z poduszkami lub pokrowcami, dobrym pomysłem jest trzymanie materiałowych akcesoriów w zamkniętym miejscu, gdzie nie docierałaby wilgoć i słońce. Przenoszenie jednak tych elementów za każdym razem do domu i z powrotem mogłoby okazać się uciążliwe. W takiej właśnie sytuacji wygodną możliwością jest postawienie w pobliżu zestawu wypoczynkowego skrzyni ogrodowej i składanie do niej nietrwałych elementów tak, by zapobiec ich zniszczeniu. Oprócz tego, skrzynia może przechowywać całą gamę innych przedmiotów takich jak narzędzia ogrodnicze, zabawki dla dzieci lub akcesoria do basenu oraz inne przedmioty – w zależności od naszych potrzeb. Mniej oczywistymi przedmiotami, które wygodnie byłoby mieć pod ręką w ogrodzie, są na przykład rolki i inne akcesoria sportowe lub książki i czasopisma idealne do relaksu w zaciszu.

3

W skrzyni można składować wszystkie przedmioty wykorzystywane w ogrodzie,

np. zabawki i przybory sportowe. Fot. Ogrodosfera

Dlaczego akurat w skrzyni?

Przede wszystkim jest to rozwiązanie tanie i łatwe w obsłudze – skrzynię można łatwo zamontować lub przenieść, w przeciwieństwie do domków lub składzików. Mimo to jest pojemna i trwała, a materiały, z których jest zrobiona, zapewniają odpowiednie środowisko dla przedmiotów wszelkiego rodzaju. Co więcej, nie wymagają zabiegów konserwacyjnych i są łatwe w czyszczeniu. Porządna skrzynia jest nieprzemakalna i chroni przed słońcem, ale również przed niepożądanymi rękami – można ją zamknąć na kłódkę żeby bezpiecznie przechowywać bardziej wartościowe przedmioty. Mechanizm wspomagający otwieranie pokrywy jest atutem niejednego z produktów tego typu.

4

Skrzynie ogrodowe są na tyle wytrzymałe, że mogą stanowić także miejsce odpoczynku.

Niektóre modele łączą w sobie zalety skrzyni i ławki ogrodowej. Fot. Ogrodosfera

Jak wybrać odpowiedni model?

Należy rozejrzeć się w sklepie, który byłby wiarygodnym źródłem naszego produktu. Jeśli chcemy,aby skrzynia była dobrej jakości – powinien być to sklep wyspecjalizowany w meblach ogrodowych tak, by skrzynia na pewno była przystosowana do przebywania w różnych warunkach atmosferycznych. Najlepiej, by miała również możliwość zamknięcia zawartości na kłódkę, wspomaganie pokrywy, a także, żeby była na tyle wytrzymała by stanowiła dodatkowe siedzisko w ogrodzie.

5

Wytrzymała skrzynia ogrodowa to świetne miejsce do wspólnego wypoczynku, fot. Ogrodosfera

Przede wszystkim należy rozważyć przeznaczenie naszej skrzyni ogrodowej – niektóre modele zostały na przykład zaprojektowane z myślą o przechowywaniu poduszek, inne zaś są przeznaczone do bardziej praktycznych przedmiotów, jak narzędzia ogrodnicze. Zastanawiając się nad tym, co chcemy trzymać w środku, należy wziąć pod uwagę jaka pojemność nas interesuje, jako, że różnego rodzaju skrzynie mogą mieć mniej niż 100 litrów lub ponad 500 i więcej. Kiedy już rozważymy bardziej praktyczne aspekty, możemy wziąć pod uwagę wygląd skrzyni i zdecydować o jej kształcie, kolorze i dopasować wszystko tak, by jak najlepiej współgrało z wystrojem naszego ogrodu. Nasza skrzynia może pełnić jednocześnie różne funkcje – przechowywać potrzebne nam rzeczy, stanowić niebanalną ozdobę ogrodu, a także służyć jako ławka bądź stolik. Niezależnie od wybranego wyglądu i dodatkowych zastosowań, z pewnością będzie wartościowym dopełnieniem każdego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *