Teneryfa jest największą i najbardziej zróżnicowaną wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Południowa część wyspy jest cieplejsza i wilgotniejsza, natomiast północna Teneryfa cechuje się nieco większym chłodem i częstszymi deszczami. Jakie atrakcje czekają na turystów odwiedzających wyspę?

Wulkan Teide i park narodowy Parque Nacional de Las Cañadas del Teide

Wulkan Teide i park narodowy znajdują się w samym centrum wyspy. Turyści mogą wjechać prawie na sam szczyt wzniesienia dzięki kolejce linowej. Dodatkowo wczasowicze lubiący wędrówki mogą skorzystać z licznych szlaków pieszych, z których widoczne są niemalże księżycowe krajobrazy wygasłego wulkanu i jego ośnieżony przez prawie cały rok szczyt. Park wokół wulkanu porasta aż 58 roślin endemicznych, co jest ogromną atrakcją dla miłośników przyrody.

fairy-chimney-1392662_960_720

Siam Park

Teneryfa jest wyspą, na której mieści się największy w Europie tematyczny park wodny. Na jego terenie znajdują się słynne zjeżdżalnie Volcano, Giant, Dragon i Tower of Power. Dodatkowo w parku utworzono sztuczną plażę Siam Beach.

Aqualand Costa Adeje

Na wyspie znajduje się Aqualand Costa Adeje, w którym na turystów czeka wspaniałe delfinarium. Animatorzy dbają, by każdy odwiedzający park przekonał się o niezwykłej inteligencji tych przyjaznych ssaków.

Jungle Park

Osoby kochające tropikalną przyrodę i chcące zobaczyć lwy, krokodyle czy sępy mogą wybrać się do Jungle Park. Zajmujący aż 75 tysięcy metrów kwadratowych park jest pełen wodospadów, jeziorek, linowych mostów i jaskiń.

La Orotava

Miasto znajduje się na skraju doliny Valle de La Orotava, z której rozciąga się widok na ocean i wulkan Teide. Najważniejszym zabytkiem w mieście jest kościół Iglesia de la Concepción z charakterystyczną kopułą.

Drago Milenario

Na Teneryfie rośnie liczące 18 metrów wysokości drzewo smocze o nazwie Drago Milenario. Drzewo liczy sobie około 800 lat, a jego korona składa się z 300 oplatających się ze sobą gałęzi. Wokół miejscowości, w której rośnie drzewo, działa wiele winnic.

Wyspa pełna turystów

Na Teneryfę każdego roku przylatuje kilkaset tysięcy turystów z całego świata. Doskonała pogoda, piękne plaże, bogato wyposażone hotele i rozbudowana baza gastronomiczna zachęcają do planowania urlopu na wyspie. Do wizyt na Teneryfie zachęca również bezpieczeństwo w tej części świata, którego brakuje obecnie choćby w Egipcie, Tunezji czy w Turcji. Co ważne, ceny urlopów na Teneryfie są coraz przystępniejsze, co zachęca do wybierania jej zamiast innych popularnych kierunków europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *