Czy warto kupować foteliki samochodowe używane?

Wybierając fotelik należy kierować się zdrowym rozsądkiem, a bezpieczeństwo to priorytetowy wskaźnik. Właśnie dlatego spora część rodziców zanim zdecyduje się na konkretny model, sprawdza jak wypadł on w testach zderzeniowych i czy posiada wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Zbadanie wybranych marek nie jest dzisiaj wcale czymś trudnym, ponieważ w sieci znajdziemy cały szereg opinii, zarówno od profesjonalnych instytucji zajmujących się przeprowadzaniem testów, jak i od zwykłych użytkowników. Warto jest zasięgnąć tej wiedzy, aby nie żałować wyboru. Ale przejdźmy do głównego pytania, czy zatem warto stawiać na foteliki samochodowe z drugiej ręki?

Zalety i wady przedmiotów używanych.

Do jednej z największych zalet niemalże wszystkich przedmiotów używanych należy przede wszystkim atrakcyjna cena. To właśnie nią kierujemy się przy zakupie czegoś z drugiej ręki. Niestety na tym zalety się kończą, a rozwija się cała lista wad, które mogą ale oczywiście nie muszą zadecydować o tym, czy zdecydujemy się na dany zakup. Jeśli chodzi o foteliki samochodowe, to sprawa nabiera jeszcze większego znaczenia.

W końcu chodzi o zdrowie, a nawet życie naszego maleństwa. Jak już wspomnieliśmy na początku, zakup fotelika nie jest tanim przedsięwzięciem i to właśnie dlatego wiele osób szuka tańszego rozwiązania i kupuje towar używany. Dobrze jest jednak być świadomym tego, że używane foteliki samochodowe mogą posiadać ukryte wady, które mogą mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Kategorycznym błędem byłby więc zakup fotelika powypadkowego, który choć wyglądać może na nieuszkodzony, nie mamy gwarancji, że nie posiada wad ukrytych.

Zanim więc zdecydujemy się na foteliki samochodowe używane, dobrze się zastanówmy. Najlepszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać jest „Czy warto oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka?”. Odpowiedź jest chyba jednoznaczna.

Ponadto w większości sklepów można dokonać zakupu na raty, co pozwoli na dobór solidnego i bezpiecznego fotelika i jego wygodną spłatę ratalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *