Depilacja woskiem – strach czy niewiedza?

Obawa przed bólem i pewnego rodzaju niewiedza jest najczęstszym powodem rezygnacji kobiet z depilacji woskiem rozmaitych partii ciała. I choć większość z nich śmiało mogłaby zasięgnąć opinii przed podjęciem tego niepewnego kroku, to strach przed chwilowym odczuciem bólu odgrywa w tym przypadku decydującą rolę.

Depilacja woskiem jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. A to wszystko za sprawą prostego, niosącego ze sobą małe ryzyko zabiegu, którego efekty potrafią utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Główną zaletą depilacji, w porównaniu do tradycyjnego golenia, jest natychmiastowe usunięcie łodygi włosa wraz z cebulką. Odpowiednio rozgrzany wosk nałożony na skórę, napina ją, dzięki czemu włos łatwiej i pewniej zostaje usunięty.

depilacja

Metody depilacji woskiem

Obecnie wyróżnia się dwie metody depilacji woskiem: paskową i bezpaskową. Mimo iż kobiety mogą samodzielnie podjąć decyzję, którą z nich wybrać, w praktyce lepiej zdecydować się na tą proponowaną przez specjalistkę, która profesjonalnie oceni stan skóry i włosów. Warto pamiętać również o wcześniejszym przygotowaniu się do depilacji. Włosy do zabiegu winny mieć długość od 0,5 do 1,0 cm. Zbyt krótkie mogą wpłynąć na późniejszy, niekorzystny efekt.

Metoda paskowa jest znana od dawna i obecnie stosowana jest przy depilacji dużych partii ciała: nóg, rąk oraz pleców. Podczas zabiegu wykorzystywany jest miękki, rozgrzany do temperatury 36-38 stopni Celsjusza wosk, na który kolejno przyklejony zostaje pasek. Szybko zerwany pasek wraz z włosami – pod kątem 40 stopni, daje najlepszy efekt. Podczas metody bezpaskowej stosuje się twardy, również rozgrzany do tej samej temperatury wosk, który po kilku sekundach zastyga. Energicznie zerwany usuwa zbędne owłosienie. Metoda bezpaskowa wybierana jest do depilacji pach oraz bikini.

Obawy i zalety

Do najczęstszych obaw podczas depilacji należy strach przed bólem. Oczywiście depilacja zarówno paskowa, jak i bez paskowa wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu. Próg bólu oraz grubość i gęstość włosa czy też cykl miesiączkowy są sprawą indywidualną i częste kierowanie się opowieściami innych osób o osobistych przeżyciach podczas depilacji nie zawsze jest dobre. Systematyczna depilacja osłabia włosy, zmniejszając tym samym doznawanie bólu i zwiększając długość efektu podepilacyjnego. Więcej o usłudze depilowania woskiem na stronie internetowej Time For Wax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *