Dla kobiet – Hydrolat Geranium ORGANIQUE

Wody kwiatowe ORGANIQUE mają postać hydrolatów – również czystych esencji materiału roślinnego, podanych jednak w znacznie łagodniejszej, rozcieńczonej postaci. Stanowią pozostałość procesu pozyskiwania olejków za pomocą pary wodnej – wyciąg eteryczny jest w nich obecny w niewielkim stężeniu, pozwalającym stosować je na skórę bezpośrednio. Gamę delikatnych zapachów wód kwiatowych ORGANIQUE – pomarańczowego, różanego i lawendowego, dopełnia geranium – kwiat, którego dobroczynne dla naszej skóry właściwości znane są już od wieków. To propozycja przede wszystkim dla osób o wrażliwej skórze, nie mogących korzystać z intensywnego działania olejku w jego czystej, skoncentrowanej postaci.

Rozcieńczona, a dzięki temu niezwykle łagodna formuła wody kwiatowej Geranium ORGANIQUE zawiera w sobie wszystkie cenne dla skóry właściwości kosmetyczne tego kwiatu. Przede wszystkim – działa antyseptycznie, łagodząco i tonizująco, lekko ściągając skórę i przywracając jej świeży wygląd. Delikatnie nawilża skórę i utrzymuje wilgoć w jej wnętrzu, aktywnie regulując naruszaną przez suche powietrze gospodarkę wodną naszego ciała. Z powodzeniem może być stosowana w funkcji toniku – bardzo ułatwia to poręczna forma sprayu, pozwalającego używać jej nawet w najbardziej niesprzyjających pielęgnacji warunkach. Spryskana nią skóra odżywa od wewnątrz – pobudzone pod wpływem kwiatowego wyciągu krążenie wpływa na odpowiedni koloryt naskórka, który nabiera świeżości i blasku. Zawarty w niej ekstrakt z geranium cechuje zdolność regulowania poziomu produkowanego przez komórki skóry sebum, dzięki czemu nadaje się do pielęgnacji przede wszystkim tej cery, której pielęgnacja sprawia najwięcej kłopotów, czyli suchej i tłustej.

Na kosmetycznych właściwościach zalety tego kosmetyku się jednak nie kończą. Woda kwiatowa Geranium firmy ORGANIQUE ma również działanie cenne w ciągu całego roku. Latem pomoże złagodzić podrażnienia wywołane zbyt intensywnym opalaniem, a zimą wesprze odbudowę struktury naskórka naruszonej niskimi temperaturami. Sięgajmy po nią również w chwilach nerwowego napięcia, lekki zapach geranium ma bowiem działanie uspokajające i przywracające wewnętrzną równowagę. Złagodzi uporczywy ból głowy i poprawi nastrój – szczególnie w trudnych dla kobiet chwilach napięcia przedmiesiączkowego. Wyciągowi z geranium przypisuje się również pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną, jego stosowanie zalecane jest więc kobietom dojrzałym, przechodzącym okres przekwitania.

Hydrolaty ORGANIQUE to kosmetyk, który warto mieć pod ręką w każdej chwili dnia – nic tak nie odświeży cery jak ożywcza mgiełka o subtelnie odświeżającym, lekkim kwiatowym zapachu. W biurze, podczas podróży, zajęte domowymi obowiązkami – podarujmy sobie chwile odprężenia i ochłody, otaczając się lekką mgiełką pełna pielęgnacyjnej mocy przyrody.

Skład: INCI Pelargonium Graveolens Water, Sodium Methylparaben, Sodium Benzoate.
Hydrolat Geranium (Pelargonium Graveolens Water)
Producent: ORGANIQUE, poj. 125 ml, cena: 34 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *