Nieoczekiwanie po wakacjach gabinety ginekologiczne oblegane są przez kobiety, które nie pomyślały wcześniej o profilaktyce zdrowia intymnego. Skoro w porę nie zapobiegłyśmy dolegliwościom w miejscach intymnych  jak w takim razie poradzić sobie z infekcją układu moczowo-płciowego?

Wśród chorób przenoszonych drogą płciową najczęstsze infekcje są wywoływane przez wirusy: nierzeżączkowe zakażenia cewki moczowej i narządu rodnego, kłykciny kończyste i opryszczka genitalna. Wysoka liczba zachorowań na choroby bakteryjne, takie jak kiła i rzeżączka są skutkiem częstych zmian partnerów seksualnych oraz brakiem stosowania zabezpieczeń. Zarazić możesz się nie tylko poprzez kontakt seksualny, ale także w czasie korzystania z toalet publicznych, basenu, sauny. Niestety te przykre dolegliwości narastają szczególnie, gdy wracamy z letnich urlopów – tuż po wakacjach.

Środkami pozwalającymi nam uchronić się przed tymi dolegliwościami i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową jest dbałość o zabezpieczenie podczas kontaktu seksualnego. Oczywiście nawet w takich sytuacjach nie wyklucza to dbałości o higienę miejsc intymnych, dlatego też niezbędna jest profilaktyka i stosowanie doustnych probiotyków, jak LaciBios femina, które zapewnią zdrowie układu moczowo-płciowego kobiety.

Problemy po antykoncepcji
U kobiet stosujących antykoncepcję częściej dochodzi do infekcji wywołanych przez Chlamydia trachomatis i drożdżaki – z jednej strony ma to związek z poczuciem braku zagrożenia niechcianą ciąża, a w związku z tym większą swobodą w doborze partnerów seksualnych, z drugiej strony u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną istnieje większa podatność na infekcje okolic intymnych.

Problem ten dostrzegają ginekolodzy wśród swoich pacjentek, gdy w okresie letnim zgłaszają się do nich po tabletki antykoncepcyjne tylko na czas wakacji. Niestety jesienią powracają do ich gabinetów z infekcją okolic intymnych.

Zadbaj o siebie
W przypadku pojawienia się infekcji, nie zwlekaj z wizytą u ginekologa. Tylko on może rozpoznać rodzaj zakażenia i zaleci odpowiednie leczenie. Nie ufaj 'babcinym’ metodom typu płukanki i podmywanie się różnymi specyfikami: nagietkiem, kwaskiem cytrynowym, octem, jogurtem ani kefirem. Najlepszą metodą dbania o zdrowie intymne jest włączenie do codziennej diety dobroczynnych i specjalnie wyselekcjonowanych dedykowanych zdrowiu pochwy pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus, które znaleźć możną w doustnym probiotyku ginekologicznym LaciBios femina.

Dlaczego profilaktyka jest ważna
Ze względu na wzrost liczby wirusowych chorób przenoszonych drogą płciową zapobieganie tym dolegliwościom jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Rutynowa opieka ginekologiczna jest niezbędna w trosce o zdrowie intymne. Jednakże badanie cytologiczne wykrywa tylko nowotwory i stany przednowotworowe, a nie choroby przenoszone drogą płciową.

Zdrowie intymne każdej z nas, niezależnie od okoliczności powinno zawsze być kwestią priorytetową w naszym życiu. Choć może się wydawać, że drobne infekcje miejsc intymnych to nic poważnego, nieleczone mogą doprowadzić do poważniejszych w skutkach chorób. Niezbędna jest zatem rzetelna i fachowa informacja oraz edukacja kobiet w zakresie dbania o własne ciało i zdrowie intymne. W tym celu został stworzony specjalny portal internetowy www.zdrowieintymne.pl.

Probiotyk w zestawie z pigułką
Nie należy jednak ulegać wrażeniu, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej zawsze komplikuje infekcja bateryjna lub grzybicza. Mimo to powinno się mieć na uwadze, że istnieje takie zagrożenie. Antykoncepcja umożliwia rozsądnie zaplanować moment, kiedy kobieta gotowa będzie oddać się macierzyństwu i nie powinna niepotrzebnie komplikować lub krzyżować jej planów oraz narażać zdrowia, gdyż stosuje ją z własnego wyboru i dla swojego dobra.

Stąd w celu wzmocnienia i przywrócenia prawidłowej flory i pH pochwy rozsądnym krokiem będzie uzupełnienie hormonalnej antykoncepcji przyjmowaniem jednej dodatkowej kapsułki dziennie, zawierającej specjalnie wyselekcjonowane dla zdrowia pochwy i sprawdzone naukowo bakterie probiotyczne Lactobacillus dedykowane zdrowiu intymnemu kobiety (np. LaciBios femina).

Nowa generacja probiotyków
Na polskim rynku wygodnym w stosowaniu probiotykiem ginekologicznym doustnym jest LaciBios femina – rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. LaciBios femina zawiera dwa unikalne, starannie wyselekcjonowane, opatentowane i prawidłowo oznaczone szczepy bakterii kwasu mlekowego o potwierdzonym licznymi badaniami naukowymi działaniu: Lacidobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14. Szczepy zawarte w LaciBios femiana zostały wyizolowane z pochwy zdrowych kobiet i zdeponowane w specjalistycznym międzynarodowym banku szczepów. W jednej kapsułce probiotyku LaciBios femina jest 5 miliardów niemodyfikowanych genetycznie probiotycznych bakterii Lactobacillus!

Uzupełnienie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej środowiska pochwy o wybrane bakterie probiotyczne zmniejszy ryzyko rozwoju patogennych bakterii i grzybów, które są przyczyna infekcji okolic intymnych oraz wzmocni barierę ochronną pochwy i jej prawidłowe kwaśne pH.

Więcej przyjemności
Prozdrowotne zasady są najlepszą metodą ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Warto wzmocnić naturalne mechanizmy obronne organizmu przyjmując doustny  probiotyk ginekologicznym dedykowany zdrowiu intymnemu kobiety.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przechytrzyć czyhające na nas bakterie i  grzyby i sięgnąć po skuteczne metody profilaktyczne. Pamiętajmy: lepiej zapobiegać niż leczyć!

O produkcie
Lacibios femina to pierwszy dostępny w Polsce doustny probiotyk korzystnie oddziaływujący na zdrowie intymne kobiety. LaciBios femina zawiera specjalnie wyselekcjonowane, opatentowane szczepy probiotyczne Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC-14, które odbudowują i korzystnie wpływają na fizjologiczną mikroflorę i pH pochwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *