Dlaczego trzeba zmieniać opony zimowe?

Zima, mróz – widoczność na drogach jest coraz gorsza. Przed okresem zimowym bardzo istotne jest przejście z opon letnich na zimowe. Dlaczego jest to tak ważne? Dlaczego musimy koniecznie przestrzegać wyznaczonych terminów? Czy możemy jeździć na oponach letnich?

Kup opony zimowe i zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Jeżeli chcesz kupić opony online, warto to zrobić jedynie za pośrednictwem sprawdzonych sklepów internetowych. Bez potrzeby wyjścia z domu możesz zamówić opony zimowe praktycznie do każdego modelu samochodu. Sklepy online to często ciekawy, atrakcyjny asortyment, a ponadto naprawdę dobre ceny oraz kompetentna obsługa. Pracownicy sklepów internetowych z oponami zimowymi to często osoby, dla których motoryzacja to prawdziwa pasja – pomagają zdobyć niedostępne modele opon, czuwają nad każdym etapem zlecenia – wspierają wszystkich klientów w czasie zakupów.

Dlaczego musimy przechodzić z opon letnich na zimowe?

Dlaczego musimy przechodzić z opon letnich na zimowe? Czy naprawdę jest to koniecznie? Odpowiedź jest prosta – tak! Zmieniając opony dbamy o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Dbamy o siebie, ale też inne osoby, które z nami wsiadają do auta. Mamy przy tym na uwadze również zdrowie, a nawet życie innych użytkowników polskich i zagranicznych dróg.

Lepsza amortyzacja w każdej sytuacji

Jak wiemy, sytuacja na drodze może zmienić się bardzo dynamicznie. W jednej chwili możemy być świadkiem lub też (o zgrozo!) uczestnikiem kolizji lub groźnego, niebezpiecznego wypadku. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić musimy koniecznie pamiętać o wszystkich normach bezpieczeństwa. Opony zimowe to lepsza przyczepność do drogi, która jest szczególnie ważna, gdy zimowa pogoda nas nie rozpieszcza.

Zwracaj uwagę na rodzaje bieżników

Bieżniki w oponach letnich i zimowych są bardzo różne. Guma w oponach zimowych jest zazwyczaj bardziej elastyczna – jest to bardzo istotne przy niskich temperaturach. Opona może wtedy uzyskać lepsze osiągi i zapewnić nam wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *