Marzymy, tworzymy
Budowę domu, jego wykończenie planujemy miesiącami. Miesiącami wybieramy projekty, ustalamy wygląd wnętrz, zastanawiamy się, jaki nadać im charakter. Chcemy żeby dom był idealny i spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Kiedy jest już gotowy, ściany pomalowane, salony i pokoje umeblowane – inwestujemy w jego rozwój – remontujemy, naprawiamy, restaurujemy. Wszystko po to, abyśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo.

Dobre samopoczucie zależy od koloru
Barwy i kolory…Jakże szary byłby ten świat bez odrobiny koloru. Nie bez znaczenia są słowa piosenki, „więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…” Kolory wywierają ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Każda z nas wie, ile znaczą w codziennym życiu. Czerwień dodaje energii, zielony działa relaksująco i odprężająco, a niebieski budzi zaufanie i ma łagodny wydźwięk. Barwy stonowane łagodzą napięcie, a, jak twierdzą specjaliści, mogą nawet łagodzić ból. Dlatego tak istotny staje się kolor naszych wnętrz. Dobrze, gdy ściany w pokoju dziecka są lekko niebieskie lub delikatnie różowe. Kuchnia powinna być biała, ponieważ stwarza wrażenie estetyki i czystości. Ale nie tylko wnętrze naszego domu oddziałuje na jego domowników – również ściany zewnętrzne domu wpływają na nasz nastrój i są jednocześnie naszą wizytówką. Dokonując wyboru elewacji warto skłonić się ku systemowi, który daje nam możliwość nieograniczonego wyboru koloru.

Bo kobieta zmienną jest…
Pragniemy by nasz dom był idealny. Chcemy, by kolor elewacji pasował do koloru ram okiennych, do firanek i do…nas samych. Ale przecież każda z nas zmienia się, dojrzewa. Zmieniają się także nasze upodobania i gusty. Z czasem też chcemy, aby dom zmieniał się razem z nami i odzwierciedlał nas. Co unowocześni nasz dom? Co może sprawić, że na nowo będzie nas cieszył, zaskakiwał oraz dostarczał nam wrażeń i doznań estetycznych? Odpowiedź jest prosta – KOLOR! Zmieniając barwę ścian zewnętrznych odnawiamy dom, sprawiamy, że wygląda świeżo, zadbanie i reprezentacyjnie. Dobrym przykładem elastycznego i nowoczesnego systemu ociepleń jest system Tytan EOS. Farby elewacyjne, wchodzące w skład Tytan EOS, dają nam nieograniczone możliwości kolorystyczne. A barw, odcieni i półcieni jest mnóstwo… Każda z nas może dobrać indywidualny odcień elewacji tak, aby dom miał niepowtarzalny kolor i wygląd. Odcień może być klasyczny lub ekstrawagancki – nasz dom może być taki jak chcemy!

Systemowo – kolorowo
By nie zginąć w gąszczu produktów do ociepleń, warto zwrócić uwagę na całościowe systemy, dzięki którym oszczędzamy czas oraz mamy gwarancję, że dom zostanie ocieplony na najwyższym poziomie. Oprócz wyboru koloru, zastanówmy się, jakie cechy chcemy nadać naszemu domowi – czy ma on być Elastyczny/wytrzymały, czy Oddychający/naturalny, czy Samoczyszczący/perlisty.

W skład systemu Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały wchodzi m. in.: tynk cienkowarstwowy E – na bazie żywicy akrylowej, wypełniaczy mineralnych i kruszywa dolomitowego, odporny na uderzenia, wodno i mrozoodporny, odporny na zmywanie oraz farba elewacyjna E – na bazie dyspersji akrylowej , silnie kryjąca, o wysokiej trwałości barw.

Wybierając system Oddychający / naturalny do wyboru mamy farbę elewacyjną SO – na bazie dyspersji silikonowych, zawierającą środki glono- i algobójcze, odporną na promienie UV, silnie kryjącą, samoczyszczącą lub farbę elewacyjną O – silikatową, hydrofobową, zawierającą środki glono- i algobójcze, silnie kryjącą, o trwałych kolorach, dużej paroprzepuszczalności i przyczepności do podłoża mineralnego.

Z kolei w skład systemu Tytan EOS Samoczyszczący/Perlisty wchodzi m. in. farba elewacyjna SO – na bazie dyspersji silikonowych, zawiera środki glono- i algobójcze, odporna na promienie UV, silnie kryjąca, samoczyszcząca. Każde z tych rozwiązań umożliwia malowanie domu niczym kredką – w kolorach tęczy.

Tytan EOS to trzy systemy profesjonalnych produktów do ociepleń ścian zewnętrznych: Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny i Samoczyszczący/perlisty. W skład każdego systemu wchodzą: zaprawa klejowo-szpachlowa do przyklejania warstwy izolacyjnej i zatapiania siatki, grunt do sytemu, tynk cienkowarstwowy, farba elewacyjna. W zależności od cech, jakie chce się uzyskać, w technologii produkcji danego systemu używa się kombinacji specjalistycznych składników o optymalnie dobranych parametrach. Pozwala to osiągnąć przez system przypisane mu właściwości tj. elastyczny i wytrzymały, oddychający i naturalny lub samoczyszczący i perlisty.

System Tytan EOS posiada nieograniczone możliwości kolorystyczne, kolor farby nanoszonej na tynk lub kolor tynku barwionego w masie wybierany jest ze wzornika kolorów, jest również możliwość wykonania niepowtarzalnego koloru pod indywidualne zamówienie.

Do systemu Tytan EOS dodawana jest gratis polisa ubezpieczeniowa, obejmująca ubezpieczenie związane z realizacją prac dociepleniowych przy użyciu systemów ociepleń EOS w zakresie wszystkich ryzyk budowy oraz odpowiedzialności cywilnej wykonawcy.

Selena w Polsce
Marka Tytan Professional uzyskała nagrodę Budowlanej Marki Roku 2006 w kategorii pian i silikonów. Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006, przyznana na Targach Budma 2007 jest odzwierciedleniem najwyższej jakości marki, znajomości marki, jej dostępności w tradycyjnym kanale dystrybucji oraz częstotliwości jej wyboru przez klientów.

Selena na świecie
W dniu 1 stycznia 2007 (w dniu przystąpienia Bułgarii do Unii Europejskiej) rozpoczęła działalność Selena Bulgaria Ltd – czternasta spółka zagraniczna Grupy Selena.

Selena jest międzynarodowym producentem i dostawcą szerokiej gamy produktów chemii budowlanej przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców jak i użytkowników indywidualnych. W ofercie firmy znajdują się piany poliuretanowe, silikony, akryle, kleje, uszczelniacze, impregnaty do murów, środki dekarskie, środki do impregnacji drewna, taśmy budowlane, folie dachowe oraz system ociepleń budynków EOS.

Sprzedaż jest prowadzona przez grupę 14 spółek handlowych Seleny w Brazylii, Bułgarii, Czechach, Finlandii, Kazachstanie, Korei Południowej, w Niemczech, Polsce, Rosji, Rumunii, na Ukrainie, w USA, na Węgrzech i we Włoszech.

Od roku 1999 swoje produkty firma dostarcza do ponad 50 krajów na całym świecie. Produkuje je 7 nowoczesnych, doskonale wyposażonych zakładów: 4 fabryki piany poliuretanowej zlokalizowane w Polsce, Korei Południowej i Brazylii, 2 fabryki uszczelniaczy z siedzibą w Polsce i we Włoszech oraz 1 fabryka klejów w Polsce. W Polsce firma Selena jest liderem na rynku pian poliuretanowych i uszczelniaczy (ponad 30% udział). Kluczowym elementem strategii Seleny jest jakość, którą potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, m. in. Godło Teraz Polska w XIII Edycji Konkursu dla piany montażowo-uszczelniającej Tytan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *