Dystrybutor do wody – zalety korzystania z dostawców wody do domu

O tym, jak ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody, jesteśmy informowani niemalże na każdym kroku, więc coraz trudniej bagatelizować tę kwestię. Toczą się dyskusje o różnicach pomiędzy wodą mineralną a źródlaną, prowadzi się badania na temat właściwości wody z kranu i jej zdatności do spożycia, powstają aplikacje pozwalające w prosty i szybki sposób obliczyć nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę oraz przypominające o jej regularnym spożywaniu.

Ale w praktyce często nie wygląda to aż tak idealnie: po przebudzeniu sięgamy od razu po kawę, w pracy i po pracy pijemy herbaty, soki i napoje energetyczne, w całym tym zamieszaniu zapominamy  istnieniu czystej wody.

4

Klika kluczowych faktów na temat wody

Woda stanowi ok. 60-70% ludzkiego organizmu (w zależności od wieku) i znajduje się we wszystkich komórkach i tkankach. Umożliwia zachodzenie procesów metabolicznych, transportuje składniki odżywcze, enzymy i hormony, a także reguluje temperaturę ciała. Oczyszcza organizm dzięki wchłanianiu i usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii. Warto również wiedzieć, że woda ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry – zapewnia jej odpowiednie nawilżenie i gładkość, ujędrnia i spowalnia procesy starzenia. Nieocenione jest także znaczenie wody dla funkcjonowania mózgu – jego niedostateczne nawodnienie może skutkować bólem głowy – wówczas woda posłuży nam jako środek uśmierzający ból.

Ile wody wypijać dziennie?

W zależności od wieku, trybu życia (mniej lub więcej aktywności fizycznej) oraz wagi i wzrostu, średnia zalecana ilość wody to 1,5-3 litry dziennie. Oczywiście niewskazane jest picie np. 2 litrów naraz – wodę powinniśmy „dawkować” sobie z umiarem: regularnie i w niewielkich ilościach. Przede wszystkim należy pamiętać o przynajmniej 1 szklance wody co rano, tuż po przebudzeniu – to znakomicie wpływa na prawidłową pracę nerek, eliminację toksyn i pobudzenie procesów metabolicznych.

Woda z dystrybutora

W piciu wody nie chodzi rzecz jasna wyłącznie o ilość, ale również o jakość tego, co pijemy. Woda z kranu jest oczyszczana i chlorowana, zatem jej właściwości stawiamy często pod znakiem zapytania. Korzystną alternatywą zarówno dla wody z kranu, jak też wody butelkowanej, kupowanej w sklepach, wydają się dystrybutory do wody, które coraz częściej możemy zamówić przez Internet (np. https://getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor). W zależności od potrzeb możemy wybrać zestaw zawierający butlę o mniejszej lub większej pojemności oraz pompkę lub dystrybutor (ceramiczny lub z zasilaniem umożliwiającym podgrzewanie wody). Jako że umowę z dostawcą podpisujemy na określony czas (np. rok) woda do dystrybutora jest regularnie dostarczana, dzięki czemu nie musimy co tydzień wyładowywać bagażnika zgrzewkami z supermarketu. Takie rozwiązanie gwarantuje nam także jakość i świeżość wody w połączeniu z dużą oszczędnością. I co najważniejsze – obecność takiego dystrybutora w domu to skuteczna motywacja do systematycznego picia wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *