Z problemem odprowadzania nieczystości spotykają się wszyscy, którzy nie mają możliwości podłączenia się do wspólnej sieci. Szukając skutecznego, ale i ekonomicznego rozwiązania, warto poznać cechy różnych zbiorników i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru. W przypadku tego typu decyzji trzeba liczyć się z różnymi konsekwencjami, dlatego im bardziej przemyślane rozwiązanie, tym większa satysfakcja z codziennego użytkowania.

fotolia.com, 134642975 | Autor: adam121

Na rynku dostępnych jest wiele ofert w zakresie pojemników do odprowadzania nieczystości. Tradycyjne rozwiązania i nowoczesne technologie prześcigają się w oferowaniu produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Rozwiązań jest kilka. Każde z nich jest uzależnione od ilości miejsca oraz od kosztów, jakie możemy ponieść podczas zakupu, montażu i wywozu ścieków.

Tradycyjnym i najczęściej wybranym rozwiązaniem jest stosowanie szamba ze zbiornika betonowego. To w pełni ekonomiczny i funkcjonalny sposób na pozbywanie się nieczystości. Pojemnik jest zbudowany z betonu, ewentualnie żelbetonu. Dzięki tak wytrzymałej strukturze zapewniamy sobie komfortowe rozwiązanie.

Wybór na lata

Dlaczego? Wybór tradycyjnego szamba betonowego jest tanim rozwiązaniem, który wystarczy na wiele lat. Beton, który dodatkowo jest pokrywany specjalną warstwą chroniącą tworzywo przed przenikaniem nieczystości do gleby, będzie skutecznie chronił nas przez nieprzyjemnym zapachem i skażeniem. Ekologiczny i ekonomiczny zbiornik betonowy to rozwiązanie wybierane przez mieszkańców miast i wsi. Każdy, kto miał kontakt z szambem betonowym wie, że jest bezpieczne i wbrew wielu negatywnym opiniom, całkowicie szczelne. Ciężka, betonowa pokrywa zamyka otwór i nikt nie jest w stanie jej usunąć bez pomocy specjalistów. Nasze dzieci będą bezpieczne, a koszmary o wpadaniu w otwór to tylko wymysł i niepotrzebne straszenie.

Łatwy montaż i bezpieczeństwo

Dzięki różnym rozmiarom, dopasowanie zbiornika betonowego nie będzie stanowiło problemu. Być może montaż jest zdecydowanie bardziej wymagający w porównaniu z lekkimi zbiornikami z tworzywa sztucznego, aczkolwiek po osadzeniu pojemnika w otworze mamy stuprocentową gwarancję, że konstrukcja będzie stabilna, nawet przy działaniu wód gruntowych. Ponadto, struktura betonu cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego najczęściej ulegają destrukcji poprzez przypadkowy najazd wozu pozbywającego się nieczystości.

Zbiornik, który nie wymaga wiele miejsca

Kolejną zaletą zbiornika betonowego na szambo jest fakt, iż wymaga zdecydowanie mniej miejsca w porównaniu do ekologicznej, przydomowej oczyszczalni. Łatwy i szybki montaż ogranicza się do wykopania dołu, umieszczenia pojemnika i zasypaniu otworu. Gleba pozostaje nienaruszona i z powodzeniem można zagospodarować teren, zostawiając tylko dostęp do betonowej pokrywy. Zbiornik betonowy może również służyć jako pojemnik na magazynowanie deszczówki, to świetna alternatywa, która pozwoli na wykorzystanie naturalnego potencjału. Wystarczy usunąć ścieki, wyczyścić i osuszyć zbiornik i gotowe!

Na rynku dostępnych jest wiele konkurencyjnych rozwiązań dotyczących wyboru najlepszego zbiornika na szambo. Szambo betonowe to gwarancja trwałości, ekonomiczności i ekologicznego sposobu pozbywania się nieczystości. Tradycyjny wybór w świetnej cenie zapewnia również producent: http://szamba-betonowe-360.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *