Rolety dzień noc – połączenie estetyki i praktyczności

Poszukujesz rolet do swoich okien? Zastanawiasz się, jaki rodzaj wybrać i czy dane rolety sprawdzą się w twoim pomieszczeniu? Sprawdź rolety dzień noc, czyli połączenie estetyki i praktyczności.

Charakterystyka rolet dzień-noc

Rolety dzień-noc to obecnie najpopularniejszy model rolet sprzedawanych w Polsce. Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie dwuwarstwowej tkaniny, która składa się z poziomych pasów o różnej przepuszczalności światła. Dzięki mechanizmowi dołączonemu do rolet w prosty sposób jesteśmy w stanie regulować stopień nasłonecznienia w danym pomieszczeniu – od pełnej jasności, aż do całkowitego zaciemnienia wnętrza. Sprawdź na stronie karnix.pl szeroki wybór rolet dzień-noc i wybierz odpowiednią tkaninę, która będzie pasowała do stylu twojego mieszkania.

Funkcje rolet dzień-noc

Rolety dzień-noc będą doskonałym wyborem do pomieszczeń, w których pracujemy cały dzień i uciążliwe promienie słoneczne oraz nagrzanie pomieszczenia utrudniałoby normalne funkcjonowanie. Dzięki regulacji natężenia promieni słonecznych można dostosować poziom oświetlenia, co pozwala na swobodne korzystanie z ekranu komputera.

Montaż rolet w domu pozwala natomiast chronić nas nie tylko przed słońcem, ale także przed wzrokiem ciekawskiego sąsiada. Zachowanie maksimum prywatności, a zarazem ozdoba pomieszczenia to główne zalety rolet. Dodatkowo można zaoszczędzić pieniądze, ponieważ taki rodzaj rolet pozwala na całkowitą rezygnację z firan i zasłon.

Podczas wybierania rolet należy zwrócić uwagę na szeroki wybór tkanin, mają one bowiem bardzo różny stopień transparentności i zaciemnienia. Dobór właściwego materiału pozwoli komfortowo czuć się w danym wnętrzu, zarówno tym nowoczesnym, jak i bardzo klasycznym. Więcej przydatnych informacji, które pomogą wybrać odpowiednie rolety znajdziemy w artykule: „Dla kogo rolety dzień-noc będą najlepszym wyborem?”.

Dodatkowe mechanizmy w roletach dzień-noc

Gdy wybierzemy już pasujący nam model rolet, ich kolor i sposób montażu, warto zwrócić uwagę na dodatkowe mechanizmy, które ułatwią nam codzienne użytkowanie rolet. W przypadku rolet dzień-noc szczególnie ważne jest, aby idealnie dostosować rolety do naszych okien.

Nie można dopuścić do sytuacji, gdy roleta będzie spadać czy krzywo się rozwijać. Istotne jest, by pasy materiałów idealnie równo się układały, co gwarantuje najlepszy efekt zaciemnienia w układzie pasów “noc”. Obecnie powszechnym rozwiązaniem jest system samohamujący z funkcją multistop.

Dodatkowo sprawdźmy, czy wybrany model rolet ma ruchomą głowicę mechanizmu, która pozwala na płynną pracę i umożliwia dostosowanie się do kąta odchylenia łańcuszka operacyjnego. Dzięki temu całość jest zabezpieczona przed zerwaniem, a cały system może lepiej funkcjonować.

Jeżeli decydujemy się na samodzielny montaż rolet, należy ustalić, czy mechanizm łańcuszkowy będzie po lewej czy po prawej stronie. Na szczęście większość sprzedawanych modeli ma w standardzie uniwersalny (czyli dwustronny) łańcuszek. Z dodatkowych, przydatnych elementów wymienić należy jeszcze jeden – w roletach wolnowiszących dzień-noc stosuje się w wykończeniu metalowy obciążnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *