Ekscytujące skoki spadochronowe w tandemie – bez szkoleń!

Najczęściej kojarzymy, że skoki spadochronowe przeznaczone są tylko dla osób z odpowiednim przeszkoleniem, które uzyskały właściwe uprawnienia. Rzeczywiście, do samodzielnych skoków szkolenie jest wymagane, ale wcale nie musimy brać w nim udziału, jeżeli chcemy poczuć emocje towarzyszące profesjonalnym skoczkom. Wystarczy tylko wybrać skoki spadochronowe w tandemie!

Skoki spadochronowe w tandemie przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych w latach dziewięćdziesiątych, gdzie praktykowane były już od ponad dekady. Teraz możemy skorzystać z nich w wielu różnych ośrodkach działających na terenie całego kraju. Do wzięcia udziału w skoku w tandemie rzeczywiście nie potrzebujemy żadnego szkolenia, także nie są potrzebne badania lekarskie czy treningi. To powoduje, że skoki te stały się łatwo dostępne i tak popularne, również jako pomysł na prezent.

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Do skoku spadochronowego w tandemie potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. To spadochron dwuosobowy nazywany też tandemowym oraz uprząż tandemowa, która łączy dwóch uczestników skoku. W tandemie biorą udział pilot, czyli instruktor, który ma za sobą setki, a nawet tysiące podobnych skoków, a także pasażer, który z kolei nie musi mieć już żadnego doświadczenia.

Przed skokiem spadochronowym w tandemie otrzymujemy od instruktora wskazówki, jak postępować przed i w trakcie naszego lotu. Otrzymujemy również gogle, a także kombinezon, jeżeli wymaga tego aura. Następnie możemy już wejść do samolotu, który leci na wysokość 3000-4000 metrów.

Poczuj swobodne spadanie

Najbardziej ekscytującym momentem skoku tandemowego jest swobodne spadanie, które rozpoczyna się od momentu wyskoku z samolotu i trwa do osiągnięcia wysokości około 1500 metrów. To właśnie wtedy uczestnicy skoku spadają z prędkością 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi i to bez otwartego spadochronu – możemy wtedy poczuć na własnej skórze, jak to jest, gdy lecimy w dół bez żadnych ograniczeń.

W przypadku skoku z wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – już około 60 sekund, ale są to skoki nieco droższe. Gdy jednak chcemy zaznać niesamowitych emocji na dłużej, warto dopłacić.

Skoki spadochronowe w tandemie nie są także niebezpieczne przy lądowaniu – za wszystko odpowiada wtedy pilot tandemu i tak steruje spadochronem, aby lądowanie było miękkie i nie niosło ze sobą żadnego ryzyka kontuzji.

Ile zapłacimy z skoki tandemowe?

Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od około 500 złotych – tyle zapłacimy za skok z 3000 metrów. Z kolei skoki z 4000 metrów to koszt około 700 złotych. Możemy też zdecydować się na wykupienie dodatkowej usługi rejestracji skoku. Polega ona na wykonaniu zdjęć i fotografii zarówno na ziemi, jak i w powietrzu bez dodatkowego skoczka. Warto ją wybrać, gdy zależy nam na niezwykłej pamiątce. To dodatkowy koszt około 250 złotych.

Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl zaprasza na niezapomniane skoki spadochronowe w tandemie. Baza ośrodka mieści się na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, ale ośrodek oferuje też skoki w takich lokalizacjach jak Gliwice, Przasnysz oraz Pruszcz Gdański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *