Powszechnie wiadomo, że w Polsce od wielu lat obserwowany jest spadek liczby urodzeń. Od roku 1993 urodzenia kształtowały się na poziomie 500 tys., ale już od 1998 nastąpił spadek poniżej 400 tys. Z najnowszego raportu GUS wynika jednak, że sytuacja zaczyna powoli się zmieniać. Pomimo tego, że Polska nadal jest w depresji urodzeniowej, od trzech lat odnotowuje się stopniowy wzrost liczby urodzeń. W roku 2006 po raz pierwszy od czterech lat w naszym kraju nastąpił dodatni przyrost naturalny. Szacuje się, że w minionym roku urodziło się ok. 374 tys. dzieci, czyli ponad 10 tys. więcej niż rok wcześniej.

Od początku stulecia liczba ludności zwiększa się najbardziej w woj. mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim oraz pomorskim. Z kolei stopniowy spadek liczby ludności obserwowany jest w 7 województwach, do nich należą m.in. opolskie, łódzkie i świętokrzyskie.

Wzrostowi liczby urodzeń towarzyszy zwiększenie odsetka dzieci ze zmniejszoną odpornością na różnego rodzaju choroby. Zmiany środowiskowe czy nawet poprawa warunków higienicznych spowodowały, że jednym z najistotniejszych problemów zdrowotnych stała się alergia. W związku z tym, w dzisiejszych czasach niemal każdy maluch jest narażony na tę dolegliwość. Do najczęstszych alergenów należą: białko mleka krowiego, sierść zwierząt, roztocze kurzu domowego, a przed wszystkim środki chemiczne.

Składniki zawarte m.in. w zwykłych proszkach do prania mogą okazać się alergenami, które wywołują tzw. uczulenia kontaktowe. Dlatego już od momentu narodzin warto zadbać o skórę malucha, zwłaszcza jeśli ma on skłonność do alergii. By zapewnić bezpieczeństwo delikatnej skórze zalecane jest stosowanie produktów, których formuła nie narusza naturalnego PH, ograniczając tym samym możliwość jej podrażnienia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla rodziców i alergików jest duński proszek do prania JELP, którego receptura została stworzona z myślą o wrażliwej skórze. Proszek ten jest hipoalergiczny, nie zawiera substancji drażniących (wybielaczy optycznych i rozjaśniaczy chemicznych, aktywatorów TAED i sztucznych barwników) i posiada neutralny zapach, w związku z czym zapewnia dzieciom idealną ochronę przed alergią i astmą. JELP, przeznaczony do prania pieluszek, bielizny i tkanin kolorowych (w tym bawełny, lnu, włókien mieszanych oraz sztucznych), skutecznie usuwa wszelkie plamy i zabrudzenia, a jednocześnie jest produktem delikatnym i bezpiecznym.

Informacje o producencie JELP
Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A.

W 2006 roku hipoalergiczny proszek do prania JELP został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Położnych, które uznało go za „najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy produkt dla noworodków i niemowląt”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *