Lista oczekiwań
Po pierwsze zastanów się, czego oczekujesz od drugiej strony. Najlepiej sporządzić własną "listę wymagań" – zestawienie cech, które powinien posiadać idealny partner. Oczywiście, nie należy potem poszukiwać kogoś, kto spełnia wszystkie wymarzone cechy, ale kogoś, kto przynajmniej zbliża się do ideału.

Początki
Już w momencie, gdy zaczynasz z kimś flirtować i myślisz o pierwszych spotkaniach, zastanów się, czy jest to odpowiednia osoba. Nie warto bowiem angażować swoich sił związek, jeżeli od początku można stwierdzić, że dana osoba nie rokuje dobrze. Oczywiście, na tak wstępnym etapie nie można być zbyt surowym w ocenie, ale warto już o tym pomyśleć.

Cel
Uświadom sobie, że kiedyś na pewno znajdziesz upragnioną osobę. Prędzej czy później spotkasz tego wymarzonego. A fakt, iż jeszcze go nie spotkałaś, nie oznacza, że masz się zadowalać byle czym.

Rachunek sumienia
Warto też zastanowić się nad tym, co masz sama sobie do zarzucenia, jeśli chodzi o poprzedni związek. Co było Twoją winą? Co należałoby poprawić? Oczywiście, na pierwszy rzut oka uznasz, ż e to ta druga strona była całkowicie winna, ale nigdy tak nie jest.

Warto sięgnąć głębiej i poszukać własnych błędów, aby gdy spotkasz już tą odpowiednią osobę, która spełni Twe oczekiwania i w związek którą świadomie się zaangażujesz, osiągnąć cel: trwały, dobry związek.

Żródło: http://ogrodymilosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *