Jak oszukać głód?

Po pierwsze, nakładaj jedzenie na małe talerze. Będziesz mieć wrażenie, że zjadłaś więcej, bo porcja, która "gubi się" na dużym talerzu, na małym zawsze wydaje się większa. Dietetycy radzą jeść z talerzy o odocieniu niebieskim, ponieważ kolor ten nie rozbudza apetytu.

Gdy nachodzi cię ochota na słodycze, sięgnij po owoce – najlepiej pestkowe, np: czereśnie, wiśnie, śliwki, brzoskwinie. Zaspakajają one głód, bo zwiększają sycący błonnik i cukier. Ponadto żucie pestki także zmniejsza łaknienie.

Nie ulegaj słabości! Pamiętaj, że paczka chipsów to około 500 zbędnych kcal! Jeśli musisz coś schrupać, zdecyduj się na bogaty w mikroelementy popcorn.

Wypracuj zdrowe nawyki: jedz o określonych porach i przy stole. Wkrótce głód przestanie cię dopadać np: przed telewizorem czy przy czytaniu książki.

Staraj się jak najczęściej sięgać po niegazowaną wodę mineralną. Wypita przed posiłkiem zmniejszy apetyt. Nie popijaj natomiast w czasie jedzenia. Popijanie ułatwia połykanie, co z kolei sprawia, że więcej jesz.

Autor: Beata – Beatrycze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *