Ach to zdrowie i piękne ciało. Dziś przedstawiamy kilka porad jak pozbyć się cellulitu szybko i sprawnie. Oczywiście wszystko zależy od naszych predyspozycji oraz fazy rozwoju cellulitu.

Fazy rozwoju cellulitu

W pierwszej kolejności należy określić stopień zaawansowania cellulitu:

  • Stopień I – cellulit lekki. Skóra wygląda na jędrną i gładką, gdy jesteś w pozycji leżącej, lecz przy ucisku palcami lub gdy wstaniesz pojawiają się nierówności.
  • Stopień II – cellulit średni Nawet na leżąco możesz zaobserwować nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. W tej fazie tkanka łączna jest stwardniała i uciska włókna nerwowe, co powoduje zwiększoną wrażliwość na ból.
  • Stopień III – cellulit ciężki Niezależnie od pozycji, w jakiej się znajdujesz widoczne są grube złogi komórek oddzielone głębokimi bruzdami. Takie zmiany są często bardzo bolesne.

Najłatwiej jest oczywiście pokonać cellulit w I fazie – efekty pojawią się już po kilku tygodniach, niestety w dwóch pozostałych fazach musisz wykazać się większą cierpliwością i poczekać nawet kilka miesięcy.

Obniżone napięcie skóry

Uwaga! Sprawdź, czy to, co jest twoim problemem to na pewno cellulit – bywa on mylony z obniżonym napięciem skóry, z którym o wiele łatwiej jest się uporać.

Różnice poznasz podnosząc kolano do góry tak, aby górna część nogi tworzyła z tułowiem kąt prosty. Jeżeli w takiej pozycji nierówności nie są widoczne, oznacza to, że nie masz do czynienia z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *