Aktywny tryb życia

Najważniejsza jest jednak zmiana siedzącego trybu życia na bardziej aktywny, ponieważ nie ma lepszego sposobu na gładką i jędrną skórę niż gimnastyka i uprawianie sportu. Powoduje to zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej na korzyść mięśni, dzięki którym nasza skóra przestanie przypominać skórkę pomarańczy. Do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości aktywnego spędzania czasu: bieganie, jazda na rowerze, taniec, pływanie, energiczny spacer, specjalne zestawy ćwiczeń – każda z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Odżywianie

Jeśli chodzi o właściwy sposób odżywiania się, ważne jest, aby zmniejszyć spożycie węglowodanów(chleb, sery, sosy) na korzyść białka (białe mięso, ryby), zrezygnować z soli, kawy, herbaty i napojów gazowanych, potraw, w których występuje połączenie tłuszczu i cukru oraz tłuszczu i soli.

Zalecane jest wybieranie żywności jak najmniej przetworzonej, spożywanie warzyw i owoców, wypijanie przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej dziennie oraz używanie tłuszczów roślinnych. Nie należy stosować drakońskich diet, przy których wprawdzie szybko traci się kilogramy, ale niestety również tkankę mięśniową, odpowiedzialną za gładkość i jędrność naszej skóry.

Pomoc zewnętrzna

Pomocne w walce z cellulitem mogą okazać się także specjalistyczne kremy, żele i balsamy, trzeba jednak pamiętać o regularnym ich stosowaniu. Zamiast gorącej kąpieli zalecany jest naprzemienny prysznic(najpierw 2-3 minuty ciepłą wodą, potem minutę chłodną, czynność należy powtórzyć kilkakrotnie).Warto zapoznać się z technikami automasażu, sprzymierzeńcem w walce z cellulitem jest również sauna.Obecnie do wyboru mamy także wiele zabiegów, którym możemy poddać się w specjalistycznych salonach i gabinetach – masaże, drenaż limfatyczny, terapia laserowa, akupunktura, refleksoterapia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *