Jak spakować dziecko na wakacyjny obóz i kolonię?

Zapadła decyzja – nasze dziecko wyrusza samodzielnie na obóz lub kolonię. Czas bez rodziców, spędzanie czasu z rówieśnikami, ciekawe atrakcje to okoliczności, które towarzyszą tego typu wyjazdom. Jako rodzic powinieneś jednak zadbać o kilka istotnych kwestii.

Co spakować, aby niczego nie zabrakło dziecku podczas wakacyjnego wypoczynku? W co spakować dziecko, aby było mu najwygodniej – plecak, torba czy walizka? Oto nasze porady, jak odpowiednio przygotować dziecko do wakacyjnego wypoczynku?

Jak spakować dziecko na obóz?

Po pierwsze zróbmy listę rzeczy wspólnie. Niech dziecko sam zdecyduje, co chce zabrać. Gdy zbierzemy już wszystkie rzeczy w jednym miejscu, dobrze byłoby zapakować wszystko wspólnie do walizki lub plecaka. Wówczas dziecko będzie miało świadomość, które rzeczy ma ze sobą oraz gdzie ma szukać poszczególnych części garderoby. Dziecko, które będzie obserwować proces pakowania i w nim współuczestniczyć, będzie mogło łatwiej spakować się przed powrotem do domu.

Zastanawiasz się – w co spakować dziecko na wyjazd? Najlepszym wyborem będzie plecak bez stelaża lub walizka na kółkach, których maluch nie będzie musiał dźwigać. Pamiętajmy o komforcie podczas wyjazdu – dziecko będzie musiało sobie poradzić bez nas przez cały wyjazd. Warto więc zrezygnować z uciążliwych i niewygodnych dla dziecka rozwiązań.

Co dziecko powinno zabrać na wyjazd?

Podstawowym elementem jest niewątpliwie kurtka przeciwdeszczowa. Każdy z nas ma bowiem chyba świadomość, jak kapryśna bywa pogoda w Polsce. Nawet, gdy dziecko udaje się nad jezioro czy nad morze – warto zabrać ją ze sobą. Dzięki niej unikniemy przeziębienia, które może pojawić się po przemoczeniu dziecka.

Na wyjazd dziecko powinno również zabrać bluzę i długie spodnie, niezależnie od tego, gdzie jedzie. Rozpinana ciepła bluza ochroni dziecko przed chłodem w czasie letnich wieczorów. Najlepiej, aby kurtka i bluza posiadały kaptur, który w razie potrzeby zabezpieczy głowę przed wiatrem lub deszczem.

Pamiętajmy również o nakryciu głowy. Czapka z daszkiem to idealna propozycja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. To niezwykle wygodny gadżet, który dziecko będzie mogło zabrać w każde miejsce. W poszukiwaniu tego typu elementów garderoby, warto sprawdzić zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W niektórych znajdziesz kompleksowe ubrania – czapki zimowe dla dzieci late kupisz w obniżonych cenach. Warto sprawdzić i przekonać się, czy może lepszym pomysłem będzie zamówienie większej ilości rzeczy, co często skutkuje specjalną zniżką. Wówczas możesz za jednym razem skompletować całą garderobę dla malucha, nie tylko na lato, ale również na przyszłe sezony.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim – zróbmy kompleksową listę, która będzie obejmować wszystko to, co dziecko musi zabrać ze sobą. Kilka dni przed wyjazdem, warto dokładnie ją prześledzić i sprawdzić, czy wszystko jest. I pamiętajmy – pozwólmy dziecku samodzielnie zdecydować, co chce zabrać. Pomagajmy się pakować, ale nie wyręczajmy dziecka. To również uczy samodzielności i odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *