Jak tanio przygotować wyprawkę dla pierwszoklasisty?


Rozbijamy świnkę skarbonkę

Kompletując wyprawkę szkolną, nie sposób z czegokolwiek zrezygnować. A jak wiadomo, dziecku, które dopiero wstępuje w uczniowskie szeregi, trzeba sprawić wszystko od właściwie od razu. Rodziny mające problemy finansowe, mogą liczyć na pomoc ze strony państwa, jednak niektórzy nie spełniają wyznaczonych kryteriów, a mimo to wygospodarowanie środków na ten cel niemal graniczy z cudem.

Podręczniki potrzebne od zaraz

Niezbędnym, a jednocześnie najdroższym elementem wyprawki szkolnej są podręczniki. Aby zaoszczędzić przy ich zakupie, warto skorzystać z oferty sklepu internetowego Merlin.pl, który oferuje atrakcyjny system zniżek na podręczniki – możemy kupić je nawet 18 proc. taniej niż w tradycyjnych księgarniach.

Podręczniki używane można z kolei nabyć na giełdach książek odbywających się często w szkołach, a niekiedy również w antykwariatach, ale najwięcej ofert odnajdziemy prawdopodobnie w sieci.

Pozostałe wyposażenie pierwszoklasisty

Kiedy podręczniki nie będą już naszym zmartwieniem, będzie można zająć się kompletowaniem dodatkowego wyposażenia naszego pierwszoklasisty, które tworzą przede wszystkim zeszyty, długopisy, kredki, ołówki, bloki rysunkowe i techniczne, farby i wiele, wiele innych. Artykuły te są zazwyczaj stosunkowo tanie, jednak przy jednoczesnym zakupie wszystkich przyborów, rachunek końcowy może wielu przyprawić o zawrót głowy.

W związku z tym, zanim wybierzemy się do sklepu, warto zapoznać się z obowiązującymi w różnych sklepach promocjami. Dobrym rozwiązaniem będzie również zamówienie wszystkich przedmiotów w jednym ze sklepów internetowych, które próbują przyciągnąć klientów nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale także dodatkowymi korzyściami, takimi jak darmowa dostawa czy drobne upominki.

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty już samo w sobie jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. Nie zapominajmy, że składa się na nią także obuwie zmienne, strój na zajęcia z wychowania fizycznego oraz oczywiście odpowiedni tornister, który pomieści wszystkie atrybuty małego ucznia. Jednak przy odrobinie wysiłku, ograniczenie ponoszonych wydatków jest jak najbardziej możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles