Kupując pierwszy tablet

Jednym z najważniejszych elementów charakterystyki tabletów jest system operacyjny, na którym pracują. Ten rekomendowany przez większość specjalistów to, Android – zapewnia największą stabilność systemu. Oczywiście do wyboru jest też jego główny konkurent, iOS firmy Apple (działający na iPadach) oraz Microsoft Windows oraz RT, dziecko giganta z Redmond, wchodzącego na rynek urządzeń mobilnych.

Kolejna ważna rzecz to oczywiście cena. Jeśli kupujemy tablet dla dziecka, coś przyzwoitego możemy znaleźć już w przedziale od 300 do 500 złotych. Bardzo dobrej jakości tablet kupimy za nieco ponad 1000 złotych, nawet do 2500 złotych.

Tablety z Androidem lub Windows to idealne urządzenie do odtwarzania i montowania filmów, zabawy grafiką i przeglądania zdjęć. Żeby te aktywności sprawiały przyjemność, dobrze jest zainwestować w tablet z porządnym ekranem – przekątna ekranu 10 cali będzie zdecydowanie lepsza niż 7 cali, pomyślmy też o rozdzielczości ekranu większej niż 800 x 480. Optymalna rozdzielczość to 1280 x 800 pikseli.

Ważne są też oczywiście osiągi procesora. Przeważnie tablety charakteryzują się zegarem procesora o częstotliwości 1 lub 1,5 GHz. Nie ma sensu kupować tabletu z wolniejszym procesorem. Jeśli chodzi o pamięć operacyjną, to standardem jest przeważnie 1 GB pamięci RAM.Równie ważny jest czas działania baterii po naładowaniu.

Najlepsze tablety pod tym względem potrafią wytrzymać nawet do 11 godzin, a z tego sprzętu korzystać chcemy przecież głównie z daleka od źródeł zasilania.

Jeśli planujemy korzystać z internetu również poza miejscami gdzie jest Wi-Fi, warto kupić tablet wyposażony w moduł 3G – w tym celu musimy mieć możliwość włożenia karty SIM.

Bardzo ważnym elementem są też dodatkowe złącza – jeśli będziemy używać tabletu do oglądania filmów na dużym ekranie, to warto kupić model wyposażony w złącze HDMI. Kamerki wideo, aparat fotograficzny, GPS, bluetooth wejście USB, to inne ważne elementy wyposażenia wymarzonego modelu tabletu.

Ponieważ tablet będzie nam towarzyszył w trakcie przemieszczania się, to jego waga może mieć duże znaczenie, w końcu będziemy go trzymać w dłoni, więc dobrze, gdyby nie był zbyt ciężki. Idealny pierwszy tablet znajdziemy na poświęconych im serwisach, takich jak tablety.pl, gdzie – po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji – będziemy mogli urządzenie zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *