Keratynowe prostowanie włosów nie jest takie trudne!

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów prostowania włosów. Dzięki keratynie włosy nie tylko prostują się na wiele tygodni ale i otrzymują zupełnie nowy odświeżony wygląd. Włosy są lśniące, gładkie, łatwo układają się i nie poddają się elektryzowaniu.

Czy zabieg keratynowania włosów będzie dla mnie odpowiedni?

Zabieg ten oferują niemalże wszystkie salony fryzjerskie, ponieważ keratynowanie ma ogromną liczbę zwolenniczek które systematycznie poddają włosy temu zabiegowi. Keratynowanie włosów można także z łatwością wykonać w domu. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość oraz potrzebne do tego kosmetyki które wcale nie są drogie. Zabieg w salonie fryzjerskim kosztuje od 500 wzwyż więc warto nauczyć się keratynowania włosów domową metodą.

Dlaczego wykonuje się zabieg keratynowego prostowania włosów?

Keratynowe prostowanie włosów http://kobieco.pl/sprawdz-jak-wykonac-keratynowe-prostowanie-wlosow/ to nie tylko prostowanie skrętu włosa ale i nadawanie mu nowej jakości i sprężystości. Włosy które poddawane są zabiegowi keratynacji zyskują blask i nie są już skłonne na puszenie się. Włosy po keratynacji o wiele łatwiej także poddają się stylizacji, nie trzeba z nimi walczyć ogromną dawką mocnych lakierów utrwalających które de facto niszczą włosy!

Aby przeprowadzić keratynowe prostowanie włosów domowym sposobem, wystarczy, że zaopatrzysz się we właściwy zestaw preparatów oraz specjalny pędzel do aplikacji. Warto także w celu ochrony założyć rękawiczki maskę na nos i usta. Zapach nie jest zbyt przyjemny! Do końcowego etapu keratynowego prostowania włosów będzie potrzebna prostownica a także suszarka z chłodnym nawiewem.

Przebieg – krok po kroku

Najlepiej zabieg wykonywać według instrukcji obsługi która znajduje się na opakowaniu preparatu keratynowego. Przede wszystkim dobrze oczyść włosy i lekko je osusz. Pasma włosów musisz bardzo dobrze podzielić i rozczesać. Przed nałożeniem keratyny dobrze potrząśnij opakowaniem aby odpowiednio zmieszać jego zawartość.

Keratynę nie należy nakładać na całą długość włosa! to bardzo ważne, wystarczy że preparat trafi na całą długość włosa oprócz okolic cebulki włosa, staraj się zachować odległość odstępu, około 1 cm od cebulki. Podczas jednego zabiegu nakładania keratyny na włosy zużyjesz około 70 ml. preparatu. Wszystko oczywiście zależy od długości i grubości Twoich włosów.

Następnie dokładnie wysusz włosy za pomocą suszarki używając jedynie zimnego strumienia. Wyschnięte pasma włosów może teraz potraktować prostownicą rozgrzaną do około 200 stopni. Zabieg prostownicą powtórz dwa razy. Wysoka temperatura sprawia, że keratyna idealnie wchłania się we włosy.

Artykuł powstał przy współpracy portalu dla kobiet KOBIECO.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *