Loty w tunelu aerodynamicznym – pomysł na weekend dla całej rodziny!

Kolejna wycieczka do zoo lub do parku? A może kino? Jeżeli szukasz pomysłu na to, jak przyjemnie spędzić weekend z rodziną, pomyśl niestandardowo. Zamiast takich rozrywek kapitalnym pomysłem będzie lot w tunelu aerodynamicznym. Dzięki niemu można poczuć się jak podczas spadania w przestworzach!

Wielu z nas tunele aerodynamiczne kojarzą się w szczególności z testowaniem aerodynamiki rozmaitych przedmiotów, na przykład samolotów czy samochodów. Jednak takie konstrukcje, które wyposażone są w ogromne wentylatory, mają też jeszcze jedno zastosowanie, a mianowicie mogą być wykorzystane do imitacji warunków w trakcie lotu w przestworzach. Mówimy wtedy o pionowych tunelach aerodynamicznych. Są one dostępne także w Polsce i żeby zasmakować w tego rodzaju rozrywce wcale nie musimy specjalnie się do niej przygotować i dużo płacić.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne stosowane jako wsparcie w lotach mają konstrukcję pionową i wyposażone są w specjalne wentylatory pozwalające na wprawienie w ruch powietrza i rozpędzenie go do nawet 300 kilometrów na godzinę. W tunelu znajduje się też siatkowa platforma zabezpieczająca. Osoba stojące na platformie po uruchomieniu wentylatorów zaczyna unosić się do góry – daje to taki sam efekt, jak przy spadaniu w przestworzach.

Z lotów w tunelach aerodynamicznych bardzo często korzystają spadochroniarze, którzy traktują je jako element treningu. Tunele są dość duże, dlatego w środku bez problemu zmieści się też parę osób, które razem mogą próbować rozmaite ewolucje. Loty w aerotunelach nie sa jednak zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób mających wcześniejsze doświadczenie ze spadochroniarstwem. Również bez problemu może skorzystać z każdy z nas, kto ma ochotę na niezwykłą rozrywkę – nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego to kapitalna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Do lotów w tunelu aerodynamicznym nie potrzeba wcześniejszych przygotowań, specjalnych badań czy treningów. Wystarczy tylko zarezerwować skok na dogodny termin, a potem przyjechać o wskazanej godzinie na miejsce. Tam przechodzi się krótki instruktaż mówiący o zasadach postępowania w tunelu oraz odbiera się kombinezon, kask i gogle. W tunelu nie jest się samemu – cały czas nad bezpieczeństwem czuwa pracownik obiektu.

Ile kosztują loty w tunelu aerodynamicznym?

Podstawowy czas lotu w tunelu to 3 minuty. Wydaje się, że to niewiele, ale warto wspomnieć o tym, że swobodne spadanie przy wysokim skoku spadochronowym z 4000 metrów daje tylko 1 minutę, dlatego możemy wtedy 3 razy dłużej przebywać w tunelu i czuć się jak podczas spadania w przestworzach. Oczywiście, nie ma wtedy tak wspaniałych widoków, niemniej jednak rekompensatą jest niższa cena takiej atrakcji.

W nowoczesnym tunelu FlySpot, gdzie działa firma Profly, zapłacimy za 3 minuty lotu 249 złotych, natomiast juniorzy poniżej 18. roku życia – 219 złotych. Możemy też wykupić pakiet rodzinny dla 4 osób z lotami po 3 minuty dla każdego – to koszt 969 złotych. Dodatkowe informacje i formularz rezerwacji dostępne są na stronie: profly.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *