Naturalne dla kobiety jest przecież podkreślenie, zachowanie urody -jednego z istotnych atrybutów kobiecości. A wystarczy spacer po ulicach miast, aby się przekonać,że kobiety wcale nie chcą być piękne, a przynajmniej większość nie zaprząta sobie tym głowy.

Lecz ta mniejszość…Dla kogo one pragną wyglądać pięknie? Będą takie, które odpowiedzą: dla innych, ale będą i te, które są przekonane, że wyłącznie dla siebie.

Oba stwierdzenia są prawdziwe, zawierają potrzebę własnej akceptacji,podziw innych. Świadomość własnej atrakcyjności dodaje pewności siebie, stanowi o sukcesie życiowym. Wiele młodych dziewcząt z widocznymi ambicjami w kreowaniu własnego stylu,osobowości wie, że potrzeba kobiecości jest istotą zaistnienia.

A gdzie są kobiety? – Piękne kobiety w wieku 30,40,50 lat, czyli wtedy, kiedy mają szansę zaistnieć w pełni niepowtarzalnego uroku,powabu?

Dlaczego ulice Wiednia,Paryża,Rzymu,Londyny pełne są zadbanych świadomych swego piękna, blasku kobiet? Bo uwierzyły w swoją kobiecość, urodę i chcą ją eksponować tak długo jak to możliwe.

W dobie dzisiejszej każda kobieta może wyglądać młodo, interesująco i podobać się otoczeniu. Do dyspozycji mamy kosmetyki, gabinety odnowy,dzięki którym nie tylko możemy pielęgnować skórę,zapobiegać przedwczesnemu starzeniu, ale pobudzać jej komórki do odnowy.

Wklepujemy,wmasowujemy,aplikujemy najnowsze zdobycze kosmetologii np: retinol, ceramidy, mikrogranulki itd. W poszukiwaniu coraz doskonalszego preparatu, kremu zmieniamy słoiczki, ampułki, często sugerując się reklamą, modą. Jednak dobór kosmetyków do pielęgnacji twarzy zależy od szeregu warunków: rodzaju cery,wieku, indywidualnych właściwości,stanu zdrowia, pory roku.

Prawidłowe pielęgnowanie cery polega na właściwym oczyszczaniu, odżywianiu, zapobieganiu niekorzystnemu działaniu wpływów atmosferycznych. Do tego służą specjalne kremy, mleczka,śmietanki, rozpuszczalne w wodzie kosmetyki lub łagodne mydła do twarzy. Sprawą najważniejszą jest umiejętność określenia gatunku cery.

W miarę upływu lat działalność gruczołów łojowych zmienia się, przez co skóra traci swoją elastyczność np. po przekroczeniu 40 lat cera normalna i sucha upodabniają się.

Coraz rzadziej stosuje się do mycia klasyczne mydło, a coraz częściej kostki myjące wzbogacone naturalnymi składnikami złuszczającymi zrogowaciały naskórek, także różne zmywacze: żele,galaretki,mleczka kosmetyczne zawierające min: proteiny,kwasy owocowe.

Dbamy teraz o cerę intensywniej. Na dzień używamy kremy odżywczo – nawilżające, ochronne. Na noc kładziemy kremy z dodatkiem komponentów uelastyczniających skórę (kremy trójfazowego działania – regenerujace,liftingujące,nawilżające).

Przynajmniej 2 razy w tygodniu stosujemy maseczki gotowe np: brzoskwiniową, ogórkową, kolagenową. I tak zadbane-piękne podkreślimy swoją kobiecość.

Autor: Elżbieta Skowron Życńska

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wtórna publikacja, kopiowanie lub rozpowszechnianie powyźszej treści lub zdjeć produktu, bez zgody firmy jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *