Odpowiedni poziom nawilżenia przywróci jej nacieranie oliwką po kąpieli. Jeżeli zaobserwujemy, że skóra tu i tam traci swoją sprężystość i elastyczność, warto sięgnąć po kosmetyki ujędrniające. Aby w pełni zadziałały, musimy je stosować przynajmniej raz dziennie. Powszechnym wśród współczesnych kobiet problemem jest zjawisko tzw. skórki pomarańczowej. Cellulit, bo o nim mowa, pojawia się na udach, biodrach, brzuchu i najczęściej na pośladkach. W języku fachowym "cellulit" to nieprawidłowe odkładanie się tkanki tłuszczowej obecnej w skórze. Niepokojący jest fakt, że coraz częściej występuje on u nastolatek i młodych kobiet.

MAŁY SPRAWDZIAN
Aby sprawdzić, czy zagraża Ci cellulit, ściśnij skórę dwoma palcami. Jeśli dostrzeżesz charakterystyczne pofałdowania, to powinnaś pomyśleć o grożącym Ci niebezpieczeństwie.

Oto kilka rad:

  • Zastosuj odpowiednią dietę
  • Ucz się spokoju i odporności na stres
  • Stosuj masaże
  • Zacznij się ruszać! Nie musi to być od razu sport wyczynowy, ale ćwicz mięśnie
  • Każdego dnia wypijaj szklankę gorącej wody mineralnej, gorącej, bo właśnie taka działa dwa razy lepiej niż zimna, pobudza system trawienny, natychmiast go rozgrzewając
  • Ogranicz jedzenie słodyczy i tłuszczów
  • Wykorzystaj działanie kosmetyków przeciwcellulitowych

PO CO KOSMETYKI?
Kosmetyki antycellulitowe wpływają na mechanizmy powstawania skórki pomarańczowej, zmniejszają obrzęk, poprawiają krążenie, wspomagają przemianę materii oraz regulują rozkładanie tkanki tłuszczowej.

Cellulit to trudny przeciwnik. Ustępuje dopiero wtedy, gdy zaatakujemy go jednocześnie z kilku frontów. O skutecznej walce z pomarańczową skórką rozmawialiśmy z magistrem rehabilitacji ruchowej panem Robertem Cyburtem. Przynajmniej połowa kobiet nie wie, że ma cellulit. U pań, które prowadzą aktywny tryb życia, dbają o prawidłową dietę, mają zdrowe nerki i układ krążenia, skóra na udach, biodrach, pośladkach wydaje się zdrowa i gładka. Kiedy jednak mocno się ją uściśnie, pojawiają się charakterystyczne grudki. W początkowym, niewidocznym na pierwszy rzut oka stadium cellulit może przeczekać nawet kilkanaście lat! Jednak wystarczy zmiana trybu życia, kilka dodatkowych kilogramów i już największy wróg damskich wdzięków zaczyna się panoszyć. W badaniu przez ucisk określić możemy stopień zaawansowania cellulitu:

I stopień: skóra jest gładka, jednak pod wpływem mocnego ucisku traci ładny wygląd i widać na niej grudki pozbijanych komórek tłuszczowych

II stopień: kiedy kobieta leży, ciało jest gładkie, w pozycji stojącej nierówności widać jednak gołym okiem, bez badania uciskiem, w momencie napięcia mięśni pośladków czy ud staje się to bardziej widoczne

III stopień: ciało wygląda jak kalafior i nierówności skóry mogą być bolesne oraz deformować ciało.

Bez względu na stopień zaawansowania cellulitu należy z nim konsekwentnie walczyć.

MASAŻ
Masaż w walce z cellulitem ma ogromne znaczenie dotlenia, poprawia ukrwienie tkanek i narządów, ułatwia przepływ limfy, przyspieszając usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Kiedy w walce z pomarańczową skórką stosujemy jakiekolwiek preparaty, ich skuteczność zostaje zwiększona właśnie przez masaż.

MYDŁO I SZCZOTKA
Jeżeli któraś z pań jest zbyt niecierpliwa, by poddawać się masażom po kąpieli, to polecamy energiczny masaż szczotką i mydłem pod prysznicem. Wspaniale do tego nadają się ogólnie dostępne mydełka antycellulitowe, zawierające wyciągi z glonów i kofeinę. Pamietajmy jednak o tym, aby masować mydłem całe ciało i zawsze w określonym kierunku tj. od stóp do serca.

PACHNĄCE OLEJKI
Olejki eteryczne znane są z tego, że głęboko penetrują skórę. Aromatyczny preparat na cellulit można zrobić samodzielnie, kupując olejki w aptece. Oto przepis:

do 30 kropli olejku z jojoby należy dodać 5 kropli olejku rozmarynowego, 5 kropli olejku cytrusowego i 10 kropli olejku grejpfrutowego. Taką mieszankę należy wmasować w miejsca dotknięte skórką pomarańczową, a następnie ciało okręcić zwykłą folią spożywczą. Olejki znakomicie wchłaniają się w cieple.

LODOWA KURACJA
Nacieranie ciała kostkami lodu znakomicie poprawia ukrwienie skóry. Jest to jedna z najstarszych metod stosowana w poprawianiu kondycji skóry i niezwykle skuteczna.

Bez względu na to, jaką wybierzemy metodę walki z cellulitem należy pamiętać o systematyczności.

Autor: Aga Magerle
Źródło: Halo Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *