Kosmiczny pojazd

Co prawda cena Hondy często działa na jej niekorzyść, ale to, co dostajemy w zamian równoważy wydatek z nawiązką.

Konstruktorzy nadwozia nowej Hondy Civic twierdzą, że przy wyborze kształtu linii inspirowali się pojazdami kosmicznymi. Rzeczywiście można dostrzec pewne podobieństwo tego samochodu o bardzo charakterystycznym, opływowym kształcie, do dziobów amerykańskich promów kosmicznych. Choć w sumie całość sylwetki przypomina raczej wariację na temat pojazdów rodem z filmów science-fiction. Nie zmienia to faktu, że auto to rzeczywiście bardzo się wyróżnia wśród innych.

Honda zwykle produkuje samochody, które bardzo łatwo się prowadzi i Honda Civic najnowszej, IX już generacji jest najlepszym przykładem potwierdzającym tą regułę. Auto to świetnie trzyma ię drogi, podwozie jest wytrzymałe i mocne.

Nieco czasu musi minąć nim kierowca przyzwyczai się do kokpitu, ponieważ Honda Civic IX najwyraźniej miała być kosmicznym zaskoczeniem nie tylko ze względu na kształt nadwozia. Radio jest tak umieszczone, że sterowania trzeba się nauczyć. W końcu jednak okazuje się proste w obsłudze.

Jak na stosunkowo niewielkie wymiary Civic jest dość przestronnym i komfortowym autem, wewnątrz jest wygodniej, niż mogłoby się wydawać kiedy ogląda się ten pojazd z zewnątrz. Podobnie ma się sprawa z przestrzenią bagażową.

Kosmiczny wygląd sprawia, że nowa Honda Civic stała się samochodem, który uwielbiają dzieci. Doskonale nadaje się więc na auto rodzinne, zwłaszcza do jazdy po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *