Księgi wojny i miłości. Wanda – Joanna Hempel

Księgi wojny i miłości. Wanda to pierwszy tom przejmującej polskiej sagi rodzinnej rozgrywającej się na tle najważniejszych wydarzeń XX w. na terenach wschodniej Europy. Powieść powstała na podstawie pamiętników przodków Joanny Hempel.

Tylko życie pisze takie scenariusze.

Księgi wojny i miłości przedstawiają przełomowe wydarzenia z dziejów narodu polskiego u początków i w trakcie I wojny światowej.

Pełną niuansów mieszankę relacji między narodami (polskim, litewskim, rosyjskim, niemieckim…)., ich językami, obyczajami.

Tło historyczne zostało przedstawione z niezwykłą dbałością o detale ujawniające czytelnikowi tajemnicze szczegóły nieznanych powszechnie faktów historycznych.

Czy Lenin i Piłsudski przebywali w tych samych latach w Zakopanem?
Czy ze sobą rozmawiali?
Kim była kobieta, z którą Piłsudski obrabował rosyjski pociąg z carskiego złota?
Jacy byli Polacy mieszkający w Petersburgu w pierwszej dekadzie XX wieku?
Jak wyglądało życie żołnierza na wschodnim froncie I wojny światowej?
Jak litewski dworek wykorzystywali do swoich celów rosyjscy dowódcy, a jak niemieccy?

Porównaj ceny:

Gdy wojna i emigracja łamią ducha, miłość trzyma przy życiu.

Wanda Dowoyna, młoda polska arystokratka, wkracza w dorosłość z momentem wybuchu pierwszej wojny światowej, która zmienia wszystko. W jednej chwili świat, który znała dziewczyna, przestaje istnieć. Dotychczasowe życie wypełnione wystawnymi przyjęciami, piękny dom w otoczeniu sielskich krajobrazów Wodżgir, szczęśliwa rodzina stają się już jedynie mglistym, ale wciąż bolesnym wspomnieniem.

Teraz, gdy majątek zajęła armia rosyjska, Wanda postanawia wyjechać na kursy do Petersburga, choć wydaje się, że nie są one jedynym powodem przeprowadzki… Jeszcze w domu rodzinnym dziewczyna śni o tajemniczym mężczyźnie. Od tej chwili w jej sercu zaczynają się kłębić nieznane uczucia, a postać ze snu spędza jej sen z powiek. Jest gorąco przekonana, że tam, dokąd się wybiera, może odnaleźć miłość swojego życia, a dotychczasowe marzenie może się spełnić.

Czy ogarnięty protestami, a następnie rewolucją Petersburg może być tłem dla rodzącej się namiętności? Czy Wanda odnajdzie tajemniczego mężczyznę? Czy rodzina, rozbita na długie lata przez wojenne zawirowania, w końcu ponownie się połączy?

Odważne kobiety, szlachetni mężczyźni, burzliwe historie miłosne. Uczucia ujęte w ramy konwenansów i obyczaju, rodzące się, dojrzewające i przemijające w dramatycznych okolicznościach początku XX wieku.

„Księgi wojny i miłości” to poruszająca serce historia rodziny Joanny Hempel, którą odkryła dzięki opowieściom swojej babci Wandy i zachowanym pamiętnikom przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *