Dzień dziecka to dobry moment, żeby porozmawiać ze swoimi latoroślami o tym, co warto zmienić w ich pokojach. Tak szybko rosną, że trudno za nimi nadążyć. Zmieniają się ich potrzeby, chociaż w przypadku tej przestrzeni, w każdym wieku potrzebne są sprytne rozwiązania pomagające utrzymywać porządek. A ten – bądźmy szczerzy – zawsze jest dla nich dużym wyzwaniem.

Pokój dziecięcy to miejsce szczególne i wielozadaniowe. Zmienia się wraz z dorastaniem, jednak zawsze pozostaje przestrzenią, w której dzieci się uczą, śpią, bawią i zapraszają przyjaciół. Najpierw potrzebne są pomysły na segregowanie zabawek, potem książek, a jeszcze później dochodzą przybory szkolne.

Przez jakiś czas wszystko naraz musi funkcjonować w tym dziecięcym świecie. Często na niedużej przestrzeni, wymagającej w związku z tym gruntownego przemyślenia pod kątem funkcjonalności. A są jeszcze indywidualne potrzeby i pasje młodego człowieka, które warto, by miały w tej jego strefie swoje odzwierciedlenie. Poczucie komfortu i odpowiednia ilość miejsca do aktywności – to zawsze bierzmy pod uwagę.

Niech będzie porządek

Przestrzeń do aktywności pojawia się wtedy, gdy dziecko może z łatwością chować i segregować swoje zabawki tak, by nie leżały po kątach. Mądrze zaplanujmy więc przechowywanie, by nie zajmować wiele miejsca.

Idealne będą rozmaite systemy oferowane przez niemiecką markę Raumplus, specjalizującą się w przemyślanych rozwiązaniach dla mniej lub bardziej przestronnych garderób. Ich największą zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania do danej przestrzeni w taki sposób, by optymalnie się w nią wpisywały, nie przeszkadzając dziecku w zabawie.

Szafki narożne z rozmaitej wielkości półkami, szufladkami i pojemnikami. Wyższe, niższe i dostępne w rozmaitej kolorystyce, którą swobodnie można zharmonizować z całą aranżacją. I oczywiście system drzwi przesuwnych, które młody człowiek z łatwością, bezpiecznie dla siebie i samodzielnie zamknie i otworzy.

Niech będzie przyjaźnie

Kolory grają w życiu dziecka ogromną rolę. Jego świat jest przecież wielobarwny, choć ich nadmiar, zwłaszcza pobudzających, nie jest wskazany. Pokój dziecka to przecież także sypialnia. Warto więc pamiętać, że czerwienie, pomarańcze i żółcienie mocno aktywizują, a zielenie i błękity uspokajają.

Dobrym rozwiązaniem na ścianach są neutralne biele i szarości – doskonałe tło dla utrzymanych w żywych kolorach detali. Ich nośnikiem może być indywidualne dopasowanie frontów drzwi i szafek. Niebieskie, czerwone czy żółte, przeplatane z neutralnymi kolorami, potrafią całkowicie zmienić przestrzeń dziecka. Ubarwić ją, ale w kontrolowany sposób.

Niech będzie kreatywnie

Marzeniem każdego rodzica jest pobudzać dziecięce talenty, wzmacniać je i aranżować przestrzeń, w której dziecko będzie je mogło realizować. Na to też jest wiele sposobów, w zależności od tego, co najbardziej lubi ono robić, co je zaciekawia. Także i w tym przypadku można skorzystać z pomysłów Raumplus.

Bo przecież, jeśli nasza córka czy syn uwielbiają rysować albo właśnie z zapamiętaniem uczą się pisać, drzwi przesuwne mogą zostać pokryte farbą tablicową. Uzyskujemy wówczas naprawdę dużą płaszczyznę do kreatywnej zabawy.

Dzień dziecka to dobry moment, żeby wsłuchać się w potrzeby młodego człowieka i mądrze przełożyć je na proste i praktyczne rozwiązania. Przyjazne, elastyczne i kreatywne!

Źródło: Publikacja sponsorowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *