Kupujesz ubrania dla dziecka? Sprawdź, z jakich materiałów zostały wykonane!

Gdy wybieramy ubrania dla niemowlęcia czy też nieco starszego dziecka, trzeba pamiętać, że użyteczność, wygoda i walory estetyczne, to nie wszystko. Ważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, a to wiąże się z tym, z jakich materiałów ubrania zostały wykonane.

Przygotuj się do zakupów

Tak jak trzeba przygotować się do egzaminu, tak należy to zrobić przed kupnem ubranek dla dziecka. Na szczęście żyjemy w czasach, w których rodzice, zarówno przyszli jak i obecni, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem cennych informacji. Także tych, które dotyczą kupna odzieży dla dzieci. W internecie roi się od serwisów i blogów parentingowych, a w nich artykułów z poradami. Do tego dochodzą książki, lekarze, doświadczenia znajomych. Im dokładniej zbadasz jakie materiały są bezpiecznie, tym zakupy będą łatwiejsze i, przede wszystkim, pewniejsze.

Skończyły się czasy, w których to, co wartościowe, trzeba było sprowadzać z zagranicy. Pod względem możliwości kupna ubranek dla dzieci, Polska nie ma się czego wstydzić. Mamy w kraju cenionych producentów odzieży dziecięcej. Przykładają oni wagę nie tylko do wyglądu, lecz również bezpieczeństwa i ekologii przy produkcji ubrań dla maluchów i nieco starszych dzieci. W ubranka dla dziecka sklep baby&mama Fashion, na przykład, zaopatruje się wyłącznie u polskich producentów. Konkretnie u Qba Kids.

Królowa bawełna

W serwisach parentingowych albo na blogach o tej tematyce, szybko dowiemy się, jakie materiały są najlepsze w ubrankach dla dziecka. Czy chodzi o niemowlę, czy dziecko nieco starsze, najlepiej jest kupować dla niego odzież wyprodukowaną z bawełny. Jest najlepsza dla delikatnej skóry malucha. Minimalizuje zagrożenia związane z obtarciami, podrażnieniami. Jest też przyjazna alergikom i ułatwia oddychanie skóry. Moda na ekologię dotarła również do świata odzieży dziecięcej, dlatego możliwe jest kupno ubrań, wykonanych wyłącznie z organicznej bawełny.

Co oprócz bawełny

Bawełna to wybór najlepszy, ale nie jedyny. Jeśli ona jest królową materiałów w odzieży dziecięcej, jest też w tej dziedzinie parę księżniczek. To głównie inne tkaniny naturalne, jak len, jedwab czy wełna. Wszystkie wysokiej jakości, trwałe, bezpieczne.

Wszystko, co sztuczne jest nam obce

Obowiązkiem producentów jest podawanie składu materiałów. Dlatego trzeba uważnie studiować metki! Jeżeli jest napisane, że do produkcji użyto tkanin sztucznych, jak akryl albo nylon, lepiej uważać. W ubraniach z tych tkanin dziecko będzie się szybciej pocić, bo nie przepuszczają powietrza. Nie są naturalne, jak bawełna albo len, lecz powstają wskutek obróbki substancji chemicznych. Ryzyko reakcji alergicznych jest więc znacznie większe.

Kupuj z dzieckiem

Ważne, by ubranka były wygodne, bezpieczne i odpowiadały trendom. Mamy z zasobnym portfelem mogą zdecydować się nawet na produkcję designerskiej odzieży na indywidualne zamówienie. Reszta nie zawiedzie się ofertą ubranek dla dzieci sklepu baby&mama Fashion, w którym do bezpieczeństwa, wygody i mody przykłada się dużą wagę.

Na koniec uwaga. Jeśli trzeba wybrać ubranie dla nieco większego dziecka, warto pozwolić mu być częścią zakupów. Nawet małe szkraby mają już swoje widzimisię w tej kwestii. Obserwujmy, co im się podoba, co lubią nosić. Zróbmy z nich partnerów na zakupach. W końcu z zakupów naprawdę można uczynić ciekawe przeżycie, a nawet dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *