Kursy dla fizjoterapeutów, czyli dlaczego studia nie wystarczą

Wszelkiego rodzaju kursy specjalistyczne dla fizjoterapeutów cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zastanawia czy zdobyte w czasie studiów wykształcenie nie daje specjalistom tej dziedziny pełni możliwości rozwoju? Skąd popularność takich kursów?

fizjoterapeuci

Przyczyny

Osoby pracujące jako fizjoterapeuci to najczęściej absolwenci uczelni wyższych posiadający odpowiednią wiedzę oraz wszelkie uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Co zatem skłania ich do dobrowolnego udziału w wielu kosztownych kursach? Przyczyn jest kilka; do najważniejszych można zaliczyć:

  • nowości – medycyna jest branżach z nią powiązanych są zmuszone do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji i stanu wiedzy. Rozwiązania, które były stosowane jeszcze dwa lata temu, obecnie mogą zostać zastąpione lepszymi i bardziej innowacyjnymi. Tendencja ta odnosi się zarówno do technik rehabilitacyjnych, jak i używanych sprzętów.
  • opinie o państwowym szkolnictwie – uczelnie wyższe, mimo wprowadzenia wielu zmian i postępującej modernizacji, cały czas zmagają się z brakami sprzętu i środków do szkolenia studentów, szczególnie w sposób praktyczny. Z tego powodu, wielu fizjoterapeutów szuka na kursach materiałów, z którymi nie mieli okazji zapoznać się w czasie studiów.
  • aspekt psychologiczny – pacjenci lubią widzieć u swojego rehabilitanta wiele dyplomów potwierdzających dodatkowe umiejętności i wszechstronną wiedzę. Daje to poczucie bezpieczeństwa i tak zwanego bycia w dobrych rękach. Lepsze umiejętności terapeuty to także możliwość uporania się z większą ilością schorzeń.
  • zmiany – fizjoterapia to bardzo szeroka dziedzina, warto się zatem wyspecjalizować w konkretnym jej dziale. Specjaliści, którzy planują rozwijać swoją karierę za granicą, są zmuszeni do nauki terminologii medycznej w języku obcym, jak np. francuski medyczny, co na szczęście oferują dobre agencje pracy zajmujące się rekrutacją personelu medycznego.

Reasumując

Pogłębianie swojej wiedzy i zakresu umiejętności jest zawsze zjawiskiem pozytywnym. Fakt, że w tej grupie zawodowej występuje w takim natężeniu, bardzo dobrze o niej świadczy. Nie bez przyczyny polscy specjaliści fizjoterapii są chętnie zatrudniani w ośrodkach całej Europy. Stanowią jeden z naszych najlepszych „towarów eksportowych”. Więcej informacjo o tym, jak wygląda praca fizjoterapeutów na przykład we Francji, można przeczytać tutaj – http://www.ipfmedical.pl/wyglada-praca-we-francji/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *