Levi’s Engineered Jeans – Kolekcja Wiosna 2006

W miarę kolejnych prań, dżinsy coraz bardziej dopasowywały się do sywetki. Ta naturalna tendencja – tzw. Shrink-to-Fit® – dżinsów Levi’s® 501® stała się inspiracją dla wprowadzonej w 1999 roku linii Levi’s® Engineered Jeans®. Charakterystyczna forma ubrań z tej linii nawiązuje do koncepcji „Freedom to move“, odzwierciedla swobodę ruchu i jest oznaką LEJ.

LEVI´S® ENGINEERED JEANS®
Nowa generacja Levi´s® Engineered Jeans® to majstersztyk dżinsowej prostoty i doskonałych proporcji projektu. To także powrót do pracowni projektowej duńskiego projektanta i twórcy Levi´s® Engineered Jeans®, Rikke Korffa, nazwanego przez brytyjską gazetę The Independent jednym z 20 najbardziej wpływowych ludzi w modzie męskiej (obok takich projektantów jak Tom Ford, Pau Smith i pochodzącej z domu mody Dior Hedi Slimane). Nowe dzieło Rikke to bezkompromisowy wachlarz dżinsowych projektów, które wyglądają świeżo i nowocześnie. Każdy z nich jest zaprojektowany ergonomicznie. Dostosowuje się do konturów ludzkiego ciała, a trójwymiarowe formy pozwalają na większą swobodę ruchów.

Nowa generacja Levi´s® Engineered Jeans® to 4 formy dla mężczyzn i 4 dla kobiet, przy czym te ostatnie zostały zaprojektowane z myślą o podkreśleniu kobiecych kształtów. Ubrania te łączą w sobie nowoczesną precyzję w opracowywaniu tkanin o najlepszej charakterystyce koloru i miękkości z oddaniem hołdu nowym technikom wykańczania detali.

Kolekcję charakteryzuje złudnie wyglądające pojedyncze przeszycie. Jest ono jednak niezwykle mocne, skrzyżowane dla większej wytrzymałości i inspirowane szwami na uniformach roboczych. Wrażenie ręcznego wykonania zostało osiągnięte także poprzez nie oznakowane i nie polerowane guziki i nity, lnianą łatę, powiadającą nam prostą historię zamysłu projektowego, który zmienił wygląd mody miejskiej w nowym tysiącleciu. Nieregularnie pofarbowane płaszczyzny i czysty, głęboki odcień indygo dają naturalny, wakacyjny efekt. Całość uzupełnia szeroka gama wykończeń i przetarć. Topy w rozmaitych, jasnych kolorach, uszyte z lekkich tkanin, zainspirowane zostały ubiorem sportowym. Efekt wywołany przez pranie z domieszką zmiękczającego w dotyku tkaninę silikonu dodaje subtelności. Większość kolekcji dostępna jest w jasnych kolorach, akcentujących nowe logo oraz subtelne grafiki.

W kolejnym sezonie jesień – zima Levi´s® Engineered Jeans® będą jeszcze doskonalsze. Levi´s® wyprodukuje je ze zrobionego specjalnie dla tej kolekcji, 13-uncjowego dżinsu, który powstał z połączenia 100% organicznego dżinsu i miękkiego, naturalnego włókna Tencel® wytwarzanego z naturalnej celulozy pochodzącej z drewna.

“Młodzi ludzie chcą być otoczeni nieustającymi nowościami – pionierskimi projektami, które mogłyby zawładnąć ich wyobraźnią” – mówi Ewa Sydor, Dyrektor Marketingu Grupy Wschodnioeuropejskiej Levi Strauss. “Wkładamy wiele pasji w dżinsy Levi´s® i wciąż dbamy o oryginalny wygląd naszych dżinsowych innowacji. Nagrodą jest dla nas niezwykły sukces, tak jak to jest w przypadku Levi´s® Engineered Jeans®. Historia firmy Levi´s® jest pełna prostych, wizjonerskich pomysłów, które przekształciły się w definicję projektów dżinsowych i kulturowy fenomen. To nowy rozdział w niezwykłej historii ” – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *