W sercu angielskiej stolicy pojawił się BAR LODOWY ABSOLUT, który w niczym nie przypomina typowo angielskiego baru czy pubu. Temperatura nie przekracza -5 stopni Celsjusza, ściany, bar, krzesła barowe, rzeźby, szklanki na drinki przygotowywane na bazie wódki ABSOLUT wykonane są z krystalicznie czystego lodu z północnej Szwecji.

Londyński ABSOLUT ICEBAR, który powstał w wyniku współpracy marki ABSOLUT, HOTELU LODOWEGO (ICEHOTEL), a właścicielami eleganckiej skandynawskiej restauracji BELOW ZERO LONDON, znajduje się przy Heddon Street 29/33 w dzielnicy West End w Londynie. Bar może pomieścić do sześćdziesięciu gości jednocześnie. Oddzielony jest od otoczenia specjalną śluzą, tak aby zimne powietrze nie uciekało z jego wnętrza. Oczywiście, goście zostają każdorazowo wyposażeni w specjalnie zaprojektowane ciepłe okrycia, czapki i rękawiczki.

Idealnie oddając koncepcję oryginalnego ABSOLUT ICEBAR, który powstał dla HOTELU LODOWEGO (ICEHOTEL) w Jukkasjärvi, w północnej Szwecji, londyński ABSOLUT ICEBAR przy BELOW ZERO oferuje odwiedzającym możliwość doświadczenia lodowego chłodu lapońskiej zimy w centrum Londynu, i to przez cały rok.

„ABSOLUT stale poszukuje niezwykłych rozwiązań. ICEHOTEL to dla nas idealny partner. Hotel co roku przechodzi transformację, jest dziełem sztuki, które nieustannie ewoluuje i udoskonala się. Dlatego pomysł "eksportowania" BARÓW LODOWYCH ABSOLUT był dla nas zupełnie naturalny. Jesteśmy dumni z londyńskiego baru, już czwartego na świecie." – wyjaśnia Michael Person z V&S Absolut Spirits.

Wszystko w londyńskim BARZE LODOWYM ABSOLUT przy BELOW ZERO pochodzi z jednego źródła. Tak samo jak ABSOLUT VODKA produkowana jest w jednym tylko miejscu na świecie – szwedzkim miasteczku Ahus, tak lód w barze pochodzi wyłącznie ze szwedzkiej rzeki Torne Älv. Ten krystalicznie czysty lód jest także jedynym budulcem HOTELU LODOWEGO powstającego w Jukkasjärvi co roku.

Fred Olsson z BELOW ZERO LONDON mówi: „Oferujemy niepowtarzalne przeżycie, które nigdy wcześniej nie było dostępne w Londynie. Będąc w stanie przenieść londyńczykom, a także innym odwiedzającym, trochę zimna Północy, które w zestawieniu z ciepłą restauracją oferuje unikalne doznania”.

Informacje dodatkowe:
1. Współpraca pomiędzy marką ABSOLUT a Hotelem Lodowym (ICEHOTEL) rozpoczęła się w 1994 roku. W ciągu 11 lat jej trwania powstały cztery LODOWE BARY ABSOLUT (ABSOLUT ICEBARS) w HOTELU LODOWYM – w Sztokholmie, Mediolanie i Londynie, gdzie nie tylko można napić się drinków na bazie wódki ABSOLUT w idealnej temperaturze -5 stopni, lecz także przeżyć niebywałą mroźną przygodę.

2. ABSOLUT i ICEHOTEL skupiły na sobie międzynarodową uwagę podczas kampanii ABSOLUT VERSACE, która prezentowała prace Gianniego Versacego sfotografowane przez wybitnego fotografa – Herba Rittsa, a występowali w niej Kate Moss, Naomi Campbell, Marcus Schenkenberg i Mark Findlay. Zdjęcia wykonano właśnie w HOTELU LODOWYM, 200 kilometrów powyżej koła podbiegunowego w 1994 roku.

3. Lód, z którego budowane są BARY LODOWE ABSOLUT, także ten w Londynie, pochodzi z rzeki Torne Älv z północnej Szwecji. Czystość tej wody sprawia, że lód jest niebywale przezroczysty. Podczas procesu zamarzania powstaje idealnie krystaliczny lód. Używanie w barach na całym świecie wody z północnej Szwecji może wydawać się zbyteczne, ale woda ta ma wyjątkowe właściwości, jakie trudno byłoby znaleźć gdzie indziej. Jest niezwykle czysta i krystalicznie przejrzysta, co czyni ją idealnym materiałem rzeźbiarskim. Te jej cechy mają też ogromne znaczenie ze względu na to, że ludzie mogą ją bez obaw pić.

4. Za budowę kolejnych LODOWYCH BARÓW ABSOLUT odpowiada główny projektant z HOTELU LODOWEGO; do współpracy zaprasza artystów, których rzeźby zdobią wnętrza barów. LODOWY BAR ABSOLUT w Londynie będzie miał wystrój całkowicie zmieniany dwa razy do roku, aby ciągle mógł zaskakiwać swoich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *