Marek Krajewski nowa książka „Dżuma w Breslau”

Sprawę próbuje rozwikłać nadwachmistrz Mock, znany ze swojej sympatii do kobiet lekkich obyczajów. Niespodziewanie role się odwracają i ścigający staje się ściganym… W tym samym czasie pewien mężczyzna o miętowym oddechu, dając do gazety ogłoszenie z kondolencjami dla rodzin ofiar, usiłuje nawiązać kontakt z potężnym tajnym bractwem. Warunkiem przystąpienia do grupy jest zamordowanie „człowieka-śmiecia” i udowodnienie swojej winy…

Powieść dostępna jest także na audiobooku w interpretacji autora. Premiera wersji audio – płyty CD z nagraniem w formacie mp3 – w dniu premiery książki, 11.10.2007. Czas nagrania – 537 minut.

Praca filologa klasycznego wymaga precyzji i zamiłowania do szczegółów. Te właściwości Krajewski demonstruje także jako autor kryminałów.
Frankfurter Allgemeine Zeitung

Rozbudowana misterna intryga, tajemnica, znakomity język i umiejętność budowania niesamowitego nastroju to wielkie zalety książki.
Rzeczpospolita

Powieści Marka Krajewskiego to najlepsze z pisanych dziś w Polsce kryminałów.
Gazeta Wyborcza

Marek Krajewski (ur. 1966), najgłośniejszy dziś polski autor kryminałów. Z wykształcenia filolog klasyczny. W 1999 roku zadebiutował Śmiercią w Breslau, pierwszą z serii powieści z Eberhardem Mockiem, których akcja rozgrywa się w dawnym Wrocławiu. Kolejne, Koniec świata w Breslau (W.A.B. 2003), Widma w mieście Breslau (W.A.B. 2005) i Festung Breslau (W.A.B. 2006), spotkały się z doskonałym przyjęciem czytelników i krytyki. Marek Krajewski jest laureatem Paszportu „Polityki” za rok 2005, Nagrody Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę roku 2005 oraz Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną roku 2003. Jego książki są tłumaczone na 12 języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski. W przygotowaniu film fabularny oraz serial telewizyjny o śledztwach Mocka w reżyserii Patryka Vegi. Dżuma w Breslau to najnowsza książka Krajewskiego. Na początku 2008 roku nakładem W.A.B. ukaże się Aleja samobójców, powieść napisana wspólnie z Mariuszem Czubajem.

Dla miłośników książek Marka Krajewskiego przygotowaliśmy niespodziankę. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, poświęconej autorowi: www.marekkrajewski.pl 

Więcej na stronie: http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=591

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *