Meble łazienkowe – jakie są ich rodzaje?

W łazience niezbędne jest umieszczenie nie tylko armatury sanitarnej, ale i mebli. Dzięki meblom zyskuje się miejsce do przechowywania kosmetyków, detergentów i przyborów higienicznych, a także porządkuje się przestrzeń. Jakie rodzaje mebli łazienkowych można znaleźć w sklepach?

Szafki pod umywalkę

Jednym z najpopularniejszych mebli łazienkowych są szafki pod umywalkę. Montuje się je w przestrzeni pomiędzy umywalką a podłogą, zagospodarowując miejsce, które trudno wykorzystać w inny sposób. Szafka jest zamykana, dzięki czemu zapewnia więcej prywatności niż otwarte półki.

Szafki lustrzane

Szafki lustrzane z reguły montuje się nad umywalką. Są one równie popularne co szafki pod umywalkę. Lustro z szafką sprawdza się nawet w ciasnych łazienkach, gdzie jednocześnie pełni dwie funkcje. Mebel umożliwia malowanie się i dbanie o higienę, a także zapewnia sporo miejsca na kosmetyki, leki i inne przedmioty przechowywane w łazience.

Słupki

Słupki są meblami wąskimi i wysokimi, dzięki czemu umożliwiają zagospodarowanie nietypowych powierzchni. Wysoki słupek można ustawić przykładowo pomiędzy pralką a wanną, nawet gdy pomiędzy nimi znajduje się tylko 30 cm szerokości. Nowoczesne i praktyczne słupki łazienkowe są dostępne miedzy innymi na https://strefalazienek.pl/51-meble-lazienkowe.

Szafki wiszące

W ciasnych łazienkach zwykle jest zbyt mało miejsca, by ustawić jakiekolwiek meble stojące. Szafki wiszące ułatwiają zagospodarowanie całej powierzchni ścian, gdyż można montować je do wysokości sufitu – w szafkach znajdujących się najwyżej można schować rzadziej używane detergenty, a niżej – produkty, po której sięga się częściej.

Półki

Jeśli nie przepada się za zamkniętymi szafkami, można zdecydować się na półki łazienkowe. Proste meble zawiesza się na ścianie na dowolnej wysokości. Półki można umieścić nad wanną, nad umywalką lub w innym miejscu, w zależności od własnych potrzeb i preferencji. Meble tego typu są lekkie, dzięki czemu bez przeszkód można montować je nawet na mniej wytrzymałych ściankach gipsowo-kartonowych.

Wiszące kosze na bieliznę

W sklepach z meblami łazienkowymi można znaleźć również wiszące kosze na bieliznę, montowane w eleganckiej szafce. Kosz tego typu można zawiesić nad pralką, oszczędzając przestrzeń i jednocześnie ukrywając mało estetyczne wnętrze z zabrudzonymi ubraniami. Co ważne, szafka z koszem na brudną bieliznę posiada uchylne drzwiczki, dzięki którym w pełni można wykorzystać pojemność kosza i wygodnie wyciągać z niego brudną odzież do prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *