Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw spróbuj ocenić swój temperament. Psychologowie rozróżniają 4 główne typy osobowości: spontaniczną sangwiniczkę, poważną melancholiczkę, wybuchową choleryczkę i opanowaną flegmatyczkę. Jeśli rozpoznajesz się w którymś z nich, łatwiej będzie ci wybrać partnera.

  • SANGWINICZKA
Mówią o tobie "dusza towarzystwa". Jesteś żywiołowa, życzliwie nastawiona do świata. Lubisz się bawić i być podziwiana. Ożywasz, gdy wokół dużo się dzieje. Szybko się zapalasz, ale też szybko się nudzisz. Opinie wydajesz intuicyjnie, ale rzadko się mylisz, bo charakter ludzi wyczuwasz przez skórę. Bywasz nierozsądna, ale dzięki wdziękowi wychodzisz cało z opresji. Wielu zarzuca ci jednak egoizm.

Twój wymarzony partner:

Pogodzony z losem flegmatyk. Ty zapewnisz mu rozrywkę, on tobie dużą dozę wolności. Nie bez szans jest twój związek z sangwinikiem. Wasze życie będzie ciekawe, choć… nieco chaotyczne.

  • MELANCHOLICZKA
Zamyślona, rozsądna, spokojna – tak postrzegają cię inni. Jesteś samotniczką, która nie lubi zamieszania. Rzadko coś wytrąca cię z równowagi. Masz skłonności do perfekcjonizmu. Lubisz czystość, bywasz pedantyczna. Jesteś czuła na krytykę, bo brak ci pewności siebie. Zawsze dotrzymujesz słowa. Wiele wymagasz od innych, ale jesteś pełna współczucia dla tych, którym się gorzej powodzi.

Twój wymarzony partner:

Sangwinik, który cię zafascynuje. Urozmaici twoje życie i zarazi optymizmem. Nie wiąż się z flegmatykiem – szybko się sobą znudzicie.

  • CHOLERYCZKA
Gwałtowna i wybuchowa – zawsze mówisz to, co myślisz. Błyskawicznie podejmujesz decyzje, masz silną wolę. Drażnią cię głupota i brak kompetencji. Jesteś urodzonym przywódcą. Nie znosisz bezczynności. Ludzi słabszych traktujesz z góry, silniejszych szanujesz.

Twój wymarzony partner:

Flegmatyk, który pozwoli ci nad sobą dominować. Nie będziesz nudzić się również z sangwinikiem. Odpraw jednak z kwitkiem choleryka, gdyż będzie próbował z tobą walczyć o władzę w waszym wybuchowym związku.

  • FLEGMATYCZKA
Jesteś osobą zrównoważoną. Rzadko się czymś pasjonujesz, wolisz raczej obserwować. Reagujesz humorem na życiowe zakręty. Masz dystans i do siebie, i do innych. Jesteś miła i łagodna, ludzie garną się do ciebie.
Twój wymarzony partner:

Sangwinik doceni, że nie starasz się go zmienić. Stabilny związek stworzysz z flegmatykiem.

3 zasady przyjaźni z byłym partnerem
– Wcale nie musicie tracić się z oczu!

  1. Nie rozpamiętuj waszego rozstania. Nie pytaj go, dlaczego wam się nie udało. Ten związek to już przeszłość. Lepiej skoncentruj się na budowaniu nowej relacji.
  2. Nie staraj mu takich wymagań, jakbyście nadal byli razem. Skoro już nie dzielicie łazienki, niedokręcanie kranu nad umywalką nie jest powodem do wyrzutów.
  3. Wspominaj jasne strony waszego związku. To, że się rozstaliście, nie znaczy, że nie możecie żywić do siebie ciepłych uczuć.

Źródło: Tina – 8 grudnia 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *