Po pierwsze kawa
Najlepsza do przygotowania aromatycznego espresso będzie kawa ziarnista. Cafe Prima Excellent to kawowa propozycja stworzona z myślą o tych, którzy ponad wszystko cenią smak i aromat kawy zaparzonej ze świeżo zmielonych ziaren. Sekret Primy Excellent tkwi w kompozycji najszlachetniejszych ziaren kawy, która łączy w sobie zmysłowość i delikatność gatunków Arabica, pochodzących z plantacji Ameryki Środkoweji Brazylii, z wyrazistym smakiem i aromatem afrykańskiej Robusty. Aby przygotować espresso, najpierw zmiel kawę. Nie należy tego robić na zaś – świeżo zmielona kawa będzie miała pełny smak i zniewalający aromat.

Sztuka parzenia
Oprócz kawy ważny jest także sposób parzenia espresso. Najlepiej zaparzyć je w ekspresie ciśnieniowym, gdzie strumień gorącej wody, pod wysokim ciśnieniem, przepuszczany jest przez kawę. Należy pamiętać o dwóch zasadach: kawa musi być drobno zmielona oraz równomiernie rozłożona. Ważne jest też, aby była dobrze ugnieciona. Aby zaparzyć aromatyczną małą czarną potrzeba około 7 g kawy, 25 ml wody oraz 25 sekund. Woda powinna mieć temperaturę 90?C, a ciśnienie wynosić 0,9 MPa. Prawidłowo przygotowane espresso charakteryzuje się głębokim smakiem i aromatem oraz gęstą pianką zwaną crema.

Wbrew powszechnemu mniemaniu espresso zawiera zdecydowanie mniej kofeiny niż kawa z ekspresu przelewowego! Dzieje się tak, ponieważ przygotowanie espresso w ekspresie ciśnieniowym zajmuje tylko 25 sekund. Podczas kilkudziesięciosekundowego procesu parzenia rozpuszczane są tylko aromaty smakowe i zapachowe. Espresso jest więc delikatniejsze w smaku, a zachowuje pobudzające działanie i pełny smak.

Krok trzeci – odpowiednia filiżanka
Espresso podaje się w małych, porcelanowych filiżankach, najlepiej białych. Filiżanki powinny być wcześniej ogrzane. Do espresso możemy podać wodę mineralną – można ją pic przed lub po podaniu kawy. Espresso można pić z dodatkami: cukrem lub plasterkiem cytryny. Ta mała i aromatyczna kawa jest tez doskonałą bazą do przygotowywania Cafe Latte, cappucinno czy kawy mrożonej.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum fotografii marki Prima. Prosimy o uwzględnienie
źródła pochodzenia zdjęcia przy ewentualnej publikacji.

DOSSIER PRODUKTÓW:
Cafe Prima Excellent to kawa ziarnista, będąca kompozycją wysokiej jakości ziaren, czemu zawdzięcza wyjątkowy smak i aromat. Kawa dostępna jest w specjalnym opakowaniu z zaworkiem, które zapewnia świeżość każdego prażonego ziarna. Pojemność: 250 g Cena: 10,99 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *