Podczas pokazu najnowszej wiosenno-letniej kolekcji zaprezentowano modę dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Gospodarzem imprezy została jedna z najlepiej ubranych kobiet w Polsce – Joanna Horodyńska. Ubrania Cherokee będą dostępne tylko w sieci sklepów Tesco.

cherokee

W pokazie najnowszej kolekcji wzięły udział najlepsze polskie modelki i modele – między innymi Karolina Malinowska, Ilona Felicjańska, Agnieszka Martyna i Maciek Myszkowski. Na świecie ambasadorami marki są największe gwiazdy mody – w Wielkiej Brytanii Cherokee promuje Naomi Campbell, a w Czechach Miss tego kraju – Helena Hudova. Polska jest czwartym krajem po Anglii, Czechach i Słowacji, w którym Cherokee jest dostępne tylko w sieci Tesco.

Marka Cherokee powstała w USA trzydzieści dwa lata temu – obok Calvina Kleina i Ralpha Laurena jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich marek oferujących ubrania typu casual. Znakiem rozpoznawczym marki jest wysoka jakość, porównywalna z jakością ubrań dostępnych w firmowych sklepach znanych sieci odzieżowych, połączona ze znacznie niższą ceną.

Najnowsza kolekcja Cherokee odzwierciedla charakter dzisiejszych czasów, jest pełna życia, beztroska i dynamiczna. Dla jej odbiorców duże znaczenie ma niezależność, witalność i siła. „Cieszę się, że Cherokee jest już w Polsce – ta marka przypomina mi modowy klimat londyńskiej ulicy – mówi Joanna Horodyńska, gospodarz spotkania – Poprzez ubrania Cherokee każdy może podkreślić swoją osobowość, a jednocześnie czuć się w nich przyjemnie i komfortowo. Cherokee to marka zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z modą, jak i dla osób, które podążają za najnowszymi trendami”.

W kolekcji wiosna/lato 2006 można odnaleźć elementy etno oraz styl hippie. Nazwy kolekcji damskich przywodzą na myśl dalekie, egzotyczne zapachy – Castaway i Indian Summer. Męska kolekcja Motorcycle Diaries promuje styl silnego mężczyzny w odróżnieniu do Beach Comber Voyage – kolekcji, której wymowa jest bardziej wyrafinowana. Kolorystyka kolekcji damskiej to przewaga bieli, fioletów, wszelkich odcieni czerwieni i delikatnych, twarzowych pasteli, w męskiej dominuje pomarańcz i burgund.

Cherokee oferuje szeroką gamę produktów t-shirtów, bluz, koszul, spodni, jeansów i kurtek dla całej rodziny. Poza podążaniem za najnowszymi trendami firma stawia przede wszystkim na komfort, prostotę i naturalność. O sile marki stanowi też to, że nawiązując do najnowszych światowych trendów mody, zachowuje ona zarazem swój wyrazisty charakter. Kolekcje na polski rynek, przygotowywane są przez specjalny zespół projektantów i poza globalnymi inspiracjami uwzględniają też aktualne w naszym kraju trendy.

Styliści Cherokee zadbali o to, aby kolekcja była nie tylko modna, ale i niezwykle komfortowa. Całość została zdominowana przez naturalne materiały, szczególnie bawełnę. Wiosenna kolekcja składa się z 408 linii. Poza kolekcjami sezonowymi w tym roku pojawią się także specjalne, limitowane serie produktów.

W Polsce ubrania Cherokee dostępne będą w sprzedaży już od 6 lutego, wyłącznie w sieci sklepów Tesco  „Cieszy nas bardzo, że to właśnie w Tesco marka Cherokee będzie dostępna – mówi Kevin Grace – Prezes Tesco Polska – Wierzę, że Cherokee, która jest bardzo cenioną marką w Ameryce oraz w Wielkiej Brytanii, także w Polsce stanie się lubianą i popularną marką. Przecież Polska też jest krajem gdzie wszyscy chcą ubierać się w markową odzież”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *