W ciepłe wieczory przyjemnie jest zjeść posiłek i porozmawiać z przyjaciółmi na powietrzu. Zadbajmy więc o wystrój naszego tarasu czy werandy, który stworzy klimat sprzyjający relaksowi.

Jest kilka sposobów na taką aranżację tarasu, aby przez całe lato było to ulubione miejsce na wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Funkcjonalne urządzenie tarasu to podstawa, jednak dla naszego samopoczucia równie ważna jest estetyka i stworzenie przytulnego nastroju. Letnie wieczorne rozmowy umili nam zapach kwiatów, stylowy wiklinowy fotel i nastrojowa muzyka. Trudno też wyobrazić sobie letnie wieczory bez odpowiedniego oświetlenia. Nowoczesne źródła światła potrafią odstraszyć owady, same włączać się po zmroku i można je przenosić w dowolne miejsce nie martwiąc się o dostęp do prądu.

Efekty specjalne
Podstawowym źródłem światła na werandzie powinno być oświetlenie górne. Na rynku są dostępne żarówki i świetlówki przystosowane do zamontowania właśnie w roli oświetlenia zewnętrznego. Bardzo przydatne jest oświetlenie, które samoczynnie włącza się o zmroku i wyłącza rano. Dzięki takiemu rozwiązaniu taras będzie zawsze wieczorem oświetlony i nie będziemy musieli o tym pamiętać. W razie naszej nieobecności stworzy wrażenie, że ktoś jest w domu i odstraszy złodziei. Jest to też bardzo wygodne podczas letnich posiadówek – nie musimy pamiętać o włączaniu i wyłączaniu światła, nie zdarzy się, że zapomnimy o zgaszeniu lamp na noc. Takie sprytne świetlówki oferuje firma OSRAM w postaci modelu OSRAM DULUX EL SENSOR PLUS. Świetlówka ta automatycznie włącza się o zmroku i wyłącza o świcie. Posiada specjalne czujniki światła reagujące na poziom natężenia oświetlenia dziennego. Jest to idealne rozwiązanie zabezpieczające dom, ponieważ świetlówka czuwa nawet gdy nie ma nas w domu. Atutem nie do przecenienia w przypadku światła mającego świecić przez całą noc jest energooszczedność. DULUX EL SENSOR PLUS jest bardzo trwała, świeci do 15 000 godzin – jest to aż 15 razy dłużej od tradycyjnej żarówki. Oprócz światła głównego na werandzie przydadzą się akcenty świetlne, tworzące nastrój. Dzięki reflektorowym żarówkom halogenowym 12V – DECOSTAR z oferty OSRAM uzyskamy białe brylantowe światło, idealne do stylowego podświetlania roślin i innych elementów.

Komarom precz!
Plagą letnich wieczorów są komary i owady, które lecą do światła. Często radzimy sobie z tym problemem stosując specjalne świece i kadzidełka, można jednak zadbać także o takie oświetlenie, które nie będzie przyciągać dokuczliwych insektów. Takie właściwości ma światło o żółtym zabarwieniu, jak na przykład emitowane przez żarówkę INSECTA A firmy OSRAM. Oszukuje ona wzrok owadów: ze względu na długość fal jest dla nich zupełnie niewidoczne. Dodatkową zaletą jest fakt, że światło o tym ciepłym zabarwieniu jest przyjemne dla ludzkiego oka, a nasz taras zyska przytulny wygląd.

Światło dla ruchliwych
W każdym domu przydadzą się także przenośne źródła światła, w razie jeśli będziemy chcieli przenieść stół z kolacją na trawę lub po prostu pospacerować po działce. Warto w tym celu zakupić przenośną lampkę, jak CAMPING ENERGY AUTOMATIC firmy OSRAM. Możemy ustawić ją wszędzie, gdzie przydatne będzie światło. Jest odporna na wodę, można ją uruchomić za pomocą pilota. Nadaje się do postawienia na stole, ale można ją również łatwo zawiesić. Idealnym wakacyjnym gadżetem jest także lampka DOT-it. Świetnie zastępuje latarkę, ale może stanowić również stałe źródło światła. Dzięki samoprzylepnemu paskowi można ją przykleić wszędzie, gdzie jest w miarę płaska powierzchnia. Ponadto można wielokrotnie zmieniać jej położenie kiedy tylko chcemy. Aluminiowa konstrukcja lampki jest odporna na wstrząsy i wilgoć, idealnie nadaje się więc na wszelkiego rodzaju wyprawy w teren. Można ją użyć również do oświetlenia werandy w czasie urządzania imprezy czy grilla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *